Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Pembe göz makyajı nasıl yapılır sorusu kadınlar tarafından sık soruluyor çünkü son dönemlerde özellikle renkli makyaj moda.

Makyaj, var olan kusurları kapamak ve güzel görünüm sağlamak amacıyla yanaklarda, gözlerde ve dudaklarda yapılan renklendirme işlemleri olarak tanımlanıyor.

Makyajla genellikle en çok vurgulanan yer ise gözler. Herkesin kendisine yakıştırdığı bir renk var ve bu yüzden de özellikle yakıştırılan tonlarda makyaj yapılır. Beraberinde popüler olan makyaj stillerini takip etmek de önemli çünkü moda olan renklerle harika makyaj sonuçları elde edilebilir.

Pembe Göz Makyajı İçin Hangi Malzemeler Gerekir?

Göz makyajı yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken şey göz tipinin belirlenmesi ve ona göre makyaja başlanması.

İkinci olarak makyaj malzemesi seçimi de önem arz eder çünkü makyaj malzemesi ne kadar kaliteli olursa makyaj da o kadar kaliteli görünür.

Makyaj malzemesi seçerken karıştırma ve gölgeleme fırçaları kullanılabilir. Göz makyajıyla ilgili çok sayıda makyaj teknikleri biliniyor.

Bilinen bu teknikleri uygulamak için uygun fırçaların bulunması son derece önemli. Fırçalar dışında kapatıcı, baz, far, aydınlatıcı, göz kalemi, maskara ve kirpik kıvırma aleti de olmazsa olmazlar arasında kabul ediliyor.

Pembe göz makyajı doğru makyaj teknikleri kullanılarak yapılırsa çok doğal ve masum bir görüntü verecektir. İki çeşit pembe makyaj yapabilir, kendinize hangisini yakıştırırsanız onu kullanabilirsiniz.

Pembe Göz Makyajında Kapatıcı ve Baz Uygulaması

Makyaj yapımı söz konusu olduğunda hemen herkes hangi bölgeye çalışacağını iyi biliyor. Gözler, makyaj için en esaslı noktalar olduğu için birçok kişi makyajına gözlerden başlıyor.

Pembe göz makyajının moda olduğu son dönemlerde artık hemen herkes pembe makyaj deniyor. Pembe makyaj için önce gözlerinize ve çevresine kapatıcı sürebilirsiniz.

Kapatıcı renk eşitliği sağlayacağı için göz çevrenizle cildiniz aynı tona ulaşabilir. Arkasından muhakkak baz kullanmanız önerilir çünkü bu şekilde renkler çok daha iyi tutunur.

Kapatıcı ve bazı ayrı ayrı fırçalarla kullandığınızda daha iyi sonuç alabilirsiniz. Farklı olduğunda karışmadan birbiriyle daha güzel bütünlük sağlayabilir.

Pembe Göz Makyajında Far Uygulaması

Pembe göz makyajı için far seçerken tercih edebileceğiniz 2 pembe bulunur. Bir tanesi açık pembe, pudra tonu diğeri ise koyu pembe tonu olabilir. Farlarda pembenin birçok seçeneği oluyor ancak açık ve koyu tonlar olarak 2’ye ayırmak mümkündür.

Siz karar verirken sabah ve akşam makyajı olarak düşünebilirsiniz. Sabah makyajında açık tonlar, gece makyajında koyu tonlar işe yarayabilir.

Açık pembe göz makyajı yapacaksanız önce göz pınarlarınıza krem ya da beyaz far uygulayabilirsiniz.

Arkasından ortaya doğru açık pembe farı sürüp karıştırma fırçasıyla karıştırabilirsiniz. Karıştırdıktan sonra sıra eyeliner ve maskara kullanımına geçer.

Koyu Pembe Göz Makyajında Far Uygulaması

Koyu pembe göz makyajı dendiğinde akla gölgelendirme geliyor. Gölgelendirme far için çok büyük önem taşıyor bu yüzden dikkatli olmanız oldukça önemli.

Gölgelendirmeli koyu pembe göz makyajı için göz pınarlarınıza açık renkli beyaz ya da krem far sürebilirsiniz. Arkasından ortaya pembenin orta tonlarından birini sürüp hemen arkasına koyu tonunu yerleştirebilirsiniz.

Yerleştirme işleminin arkasından karıştırma işlemiyle geçişleri karıştırabilirsiniz. Güzelce harmanladıktan sonra sonuna siyaha yakın en koyu tonu geçip gölgelendirmeyi sonlandırabilirsiniz.

Özel bir gün için pembe göz makyajı tercih edilmişse gözlere pembe farın yanı sıra gümüş ve bronz renkli farlar da sürülerek göz makyajının daha iddialı olması ve gözlerin daha çok dikkat çekmesi sağlanmış olacaktır

Pembe Göz Makyajında Eyeliner ve Göz Kalemi Kullanımı

Pembe renkte makyaj yaparken pembeliği kırmak adına eyeliner tercih edilebilir. Gece makyajı yapılıyorsa siyah eyeliner tercih edilebilir.

Far sürme işlemi sonrasında siyah bir eyeliner ile üst kirpiklerin üzerine çizgi çekilir, gözün yapısına göre çizgi daha kısa ya da uzun olabilir.

Gece makyajında siyah tonlarda eyeliner çok hoş dururken gündüzleri daha kahve sıcak tonları tercih etmek yarar sağlayabilir.

Eyeliner tercihinin renkli olup olmamasıyla ilgili merak edilen çok nokta oluyor ancak renkli eyeliner bu tarz renkli makyajlarda önerilmiyor. Pembe makyajın üzerinde mor, yeşil ya da mavi eyeliner sürmek hiçbir şekilde şık görünmüyor.

Pembe Göz Makyajında Maskara ve Kaş Uygulaması

Pembe göz makyajı yapımıyla ilgili dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de maskara. Gece makyajlarında birkaç katlık maskara kullanımı çok iyi görünürken gündüz makyajlarında rimeli hafif tutmak daha şık görünüyor.

Hem gözlerin daha iri ve sağlıklı görünmesi hem de gidilecek ortama ayak uydurulabilmesi açısından maskarayı doğru şekilde kullanmak önemli.

Pembe göz makyajındaki en son aşama kaştaki boşlukları kaş kalemi ya da farıyla doldurmak ve boyamak. Böylece doğru makyaj teknikleriyle pembe göz makyajı tamamlanmış olacak.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.