Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Paylaş

Makyaj, var olan kusurları kapamak ve güzel görünüm sağlamak amacıyla yanaklarda, gözlerde ve dudaklarda yapılan renklendirme işlemleridir. Makyajla genellikle en çok vurgulanan yer ise gözlerdir.

Herkesin kendisine yakıştırdığı bir renk vardır, bu yüzden de özellikle yakıştırılan tonlarda makyaj yapılır.

Göz makyajı yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken şey göz tipinin belirlenmesi ve ona göre makyaja başlanmasıdır. İkinci olarak makyaj malzemesi seçimi önem arz etmektedir. Makyaj malzemesi seçerken karıştırma ve gölgeleme fırçaları kullanılabilir. Göz makyajıyla ilgili internette çok sayıda makyaj teknikleri yer almaktadır, görsel olarak buradan destek alınabilir.

Pembe göz makyajı doğru makyaj teknikleri kullanılarak yapılırsa çok doğal ve masum bir görüntü verecektir.

Pembe Göz Makyajı Yapımı

İlk olarak göz çevresi bir kapatıcıyla aydınlatılmalı. Daha sonra açık pembe tonlardaki far gözün üst kısmına (kaşa kadar olan tüm kısım) sürülmeli. Daha koyu bir pembe tonlu far göz kapağına sürülerek gölgeleme yapılır. Bu işle sonrasında siyah bir eyerliner ile üst kirpiklerin üzerine çizgi çekilir, gözün yapısına göre çizgi daha kısa ya da uzun olabilir. Son olarak açık pembe bir far göz pınarlarına sürülür.

En son aşama kaştaki boşlukları kaş kalemi ya da farıyla doldurmak ve siyah bir rimelle kirpikleri boyamaktır.

Böylece doğru makyaj teknikleriyle pembe göz makyajı tamamlanmış olacaktır.

Gece için pembe göz makyajı tercih edilmişse gözlere pembe farın yanı sıra gümüş ve bronz renkli farlar da sürülerek göz makyajının daha iddialı olması ve gözlerin daha çok dikkat çekmesi sağlanmış olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir