Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Sivilceler makyajla nasıl kapatılır, sivilceyi kapatmak için nasıl bir makyaj yapmak gerekir soruları sıklıkla sorulmaktadır.

Sivilceler özellikle ergenlik dönemindeki çocukların çok rahatsız oldukları bir durumdur. Bu durum yalnızca ergenlik dönemindeki bireylerde görülmez. Her yaşta sivilce sorunu yaşanabilir. Bu yüz tipinin bir özelliği de olabilir kişilerin yaşadıkları psikolojik sıkıntılardan da kaynaklanabilir.

Sivilceler genellikle yüzde T bölgesinde çıkmaktadır. Alında çıkan bu cilt problemleri çok kötü bir görüntüye neden olmaktadır.

Sivilceler kadınlar tarafından makyaj ile kapatılabilmektedir. Bazı hileler kullanarak hem görüntü kapatılır hem de pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Sivilceleri Kapatmanın Yolları Nelerdir?

Sivilceler birçok farklı yöntem ile kapatılabilmektedir. Fakat bu konuda bayanlar şanslıdır. Çünkü genellikle erkekler makyaj yapmadıkları için sivilceleri kapatma gibi bir imkânları yoktur. Bu sebepler erkekler için doğal sivilce maskeleri, cilt bakımları ve temizleyiciler tavsiye edilir.

Bayanlar son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile her şeye anında ulaşabilmektedirler. Bunun sivilce kapatmak ile bağlantısı ise birçok profesyonel ve eğitimli kişiden çevrimiçi olarak bilgi alma şansını yakalamaktır.

İnternet sitelerinden özellikle youtube da bu işi bilen kişilerden bilgi almak mümkün olmuştur. Bu sebeple hanımlar daha bilinçli bir hale gelmiş ve kendilerine bakmaya başlamışlardır.

Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Makyajın büyüsü herkesi çok şaşırtmaktadır. Çok büyük etkileri olan makyaj adeta kişileri baştan yaratmaktadır.

Etkisi bu derece büyük olan bu hilelerin kullanımı zordur ve mutlaka öğrenilmesi gerekmektedir. Öncelikle kişiler rahatsız oldukları kusurlu bölgeleri belirlemeli ve oraları kapatmaya yönelik makyaj yapmalılardır.

Eğer bir kişi sivilcelerinden şikâyetçiyse buna uygun makyaj yapmalılardır. Sivilceleri kapatmak için makyaj yapmadan önce mutlaka baz kullanılmalıdır.

Daha sonra fondöten ve kapatıcı ile baz desteklenip görüntünün daha düzgün olması sağlanır. Bu noktada kişilerin dikkat etmesi gereken nokta kendi yüz tiplerine ve renklerine göre seçim yapmalarıdır.

Bunun dışında ürünün kalitesi de son derece önemlidir. Kaliteli ürünlerin kullanılması sivilcelerin daha da çoğalmaması açısından önemlidir.

Makyaj yüzdeki gözenekleri kapattığı için deri nefes alamaz. Bu sivilcelerin çoğalmasına neden olabilir. Bu sebeple akşam uyumadan önce yüz mutlaka temizlenmelidir.

Doğal Sivilce Maskeleri

Evdeki basit malzemeleri kullanarak sivilceli görüntüyü azaltmak ve hatta yok etmek mümkündür. Pek çok sivilce yok etme formülü bulunmaktadır.

Kişiler bir araştırma ile kendi cilt tiplerine uygun formülü seçmelilerdir. Bazı formüller ise her cilt tipinde uygulanabilmektedir. Bu formüllerden bir tanesi aspirin ve limon karışımıdır.

Malzemeler

  • 5 adet aspirin
  • 1 adet limon
  • Bir miktar karbonat
  • Bir miktar badem yağı
  • Bir adet su bardağı
  • Bal

Hazırlanışı

Bardak yardımı ile aspirinler ezilir. Ezilen aspirinler bir kaba koyulur. 1,5çorba kaşığı limon suyu eklenir.

Yarım yemek kaşığı bal eklenir ve karıştırılır. Daha sonra karışım yüze sürülür 10 dakika kadar bekletildikten sonra karbonatlı su ile ıslatılmış pamuk ile temizlenir.

Sivilce Kapatma Makyajı İçin Hazırlık Nasıl Olmalı?

Sivilce nasıl kapatılır sorusuna verilebilecek en uygun cevap temizlikle başlamaktadır. Sivilceleri saklamak için cildinizin makyaja hazır olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken güzel bir peeling ile yüzü arındırmaktır.

Cilt türünüze uygun olan peelingi yüzünüze uygularken yüzünüzün ıslak olduğundan emin olmanız gerekir. Peelingi yeterince köpürttükten sonra yüzünüze uygulamanız ve sonrasında cildinizi yıkamalısınız.

Peelingi yaptıktan sonra yüzün birkaç dakika kadar kendine gelmesini beklemelisiniz.

Arınan cilt için vakit kaybetmeden en uygun nemlendirici kremi uygulamalısınız.

Nemlendirici krem içeren güneş kremleri de tercih edebilirsiniz çünkü gündüz dışarı çıkacaksanız cildinizin korunması oldukça önemlidir. Bu hamlelerle sivilceler çok daha kolay kapatılabilecektir.

Sivilce Kapatma Makyajında Kapatıcı Nasıl Olmalı?

Sivilce nasıl kapatılır doğal bir görüntü nasıl elde edilir diyorsanız önce cildi hazırlamalı arkasından en uygun kapatıcıyı kullanmalısınız.

Cildiniz için fondöten seçerken nemlendirici içerikli olmasına, besleyici yağlar içermesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca kapatıcılığı yüksek olan fondötenlerden birini seçmelisiniz çünkü ancak bu sayede cildinizdeki sivilceler tümsekli bir görüntü oluşturmadan kapanabilir.

Kapatıcınızı uygularken makyaj süngerleri ile uygulamalısınız çünkü fırça tercih edildiğinde muhakkak fırça izi kalmaktadır. Makyaj uygulama süngerine aldığınız fondöteni önce ağırlıklı olarak sivilceli bölgelere dokundurmalı daha sonra tüm cildinize uygulamalısınız.

Sivilceleri kapatırken dengeli bir dağılım elde etmelisiniz çünkü aksi bir durumda renk eşitsizliği ortaya çıkacaktır.

Sivilce Kapatma Makyajında Kontür Nasıl Uygulanır?

Kontür teknikleri doğru öğrenildiğinde ciltteki tüm sorunları kapatmaya yardımcı olmaktadır. Doğru hamleler ve uygun makyaj hileleri ile sivilce sorunundan makyaj sayesinde kurtulabilmek mümkündür.

Sivilceleri kapatabilmek için yapılması gerekenlerden biri de profesyonel bir kontürdür. Bunun için cildinize uygun kontür kitini ve tonunu bulup uygulamanız gerekir.

Fondöteni uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinizin altına, çenenize, burun kemiğinizin çizgisine koyu tonlu kontür kitini uygulamanız gerekmektedir. Bununla beraber sivilcelerin yoğun olduğu bölgeye de çok az miktarda koyu tonlu kontür kitinden dokundurabilirsiniz.

Koyu tonlu kit, gölgelendirme yapmaktadır. Böylece kişi sivilcelerini gölgede bırakabilmektedir.

Koyu kontür uygulandıktan sonra burun kemiğinin üzeri ve ucu, alın bölgesi ve elmacık kemiklerinin en üst noktası açık renkli kontürle aydınlatılmalıdır. Bu da ciltte sorunlu olmayan noktaları ortaya çıkarmayı amaç edinen bir adımdır.

Sivilce Kapatmak İçin Allık Nasıl Kullanılmalı?

Sivilce kapatıcı fondöten kullandıktan sonra cildiniz kontürle daha da net bir kapatıcılık elde edecektir.

Üzerine bir de allık kullandığınızda renk dengesi ile algı değişimi yapmanız mümkün olacaktır. Özellikle kırmızı tonlarında sivilce sorununuz varsa allığınızı bronz renklerde kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Cilde mat bir renk verecek ve daha belirgin bir kapatıcılık sağlayacaktır. Kabuklu sivilce nasıl geçer, nasıl kapanır sorusu da allık sonrasında daha bariz şekilde kapabilecektir.

Sivilce Kapatmak İçin Pudra İşe Yarar mı?

Sivilce kapatıcı krem fondötenler makyajın başında kurtarıcı olarak tercih edilebilmektedir. İsteyen hemen herkes zahmetsiz ve sorunsuz şekilde bu ürünleri uygulayabilmektedir.

Ciltte kremimsi görüntü doğduğunda ise bunu pudra ile matlaştırabilmek gerekmektedir. Sivilce kapatırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında yüzde oluşan tümsekler gelmektedir.

Pudrasız makyaj yapıldığında sivilceler makyaj altında da görülebilmektedir. Sabitleyici transparan pudra ile hem makyajı sabitlemek hem de elde edilen görüntü daha sakin tutabilmek mümkün olmaktadır.

Sivilce kızarıklığı makyaj ile giderilmek istenirse bu durumda pudra çok büyük işe yaramaktadır. Son rötuş olarak pudra kullanıldığında cilt daha güzel bir renkte çok daha sağlıklı bir görüntü elde etmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır? için yorumda bulun

    Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır? için ilk yorumu yapabilirsin.