Makyaj Bazı Kullanımı – Makyaj Bazı Kullananların Yorumları

Makyaj bazı, profesyonel bir makyaj için olmazsa olmazlardandır. Dışarıdan bakıldığında kaliteli ve şık görünen bir makyaja sahip olmak için makyaj bazının kullanılması önerilmektedir.

Hem sağlıklı bir cilt görüntüsü kazandıran hem de tüm kusurları örten makyaj bazları neredeyse tüm kozmetik firmaları tarafından üretilmektedir.

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı, makyaj yapmadan önce cilde uygulanan, makyajı sabitlemek amacıyla kullanılan kozmetik ürünlerden biridir. En iyi makyaj bazlarına göz gezdirdiğinizde cildi çok yönlü beslediğini ve makyajın duruşu üzerinde etkili olduğunu fark edebilirsiniz.

Makyaj bazı yerine nemlendirici veyahut farklı ürünler kullanan bayanların makyajı, dalgalı ve pürüzlü görünürken, baz kullananların daha tok ve sağlıklı bir görüntüsü olmaktadır. Ciltte var olan herhangi bir problem makyaj bazı sayesinde çok daha rahat kaybolmaktadır.

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

İngilizce primer olarak bilinen makyaj bazları, cilde uygulandığında hem nemlendirici hem de makyaj altı hazırlık görevi görmektedir. Bu nedenle özellikle son dönemlerde makyaj bazı kullanımının hızla arttığı görülmektedir. Baz kullanımını merak eden ve uygulamayı düşünen bayanlar, makyaj bazı nasıl kullanılır konusu üzerine araştırma yapmaktadırlar.

Baz kullanırken olabildiğince az miktarda almak gerekmektedir. El ile uygulanacağı gibi fırça yardımıyla da uygulanan ürün çok az miktarda alınarak cilde yedirilmelidir.

Özellikle T bölgesine elle dağıtmak çok daha sağlıklı bir görüntü kazandırmaktadır. Makyaj bazını parmak ucuyla yüze sürdükten sonra yaklaşık 5 dakika kadar beklenmelidir. Bu şekilde cildinize sürmeniz gereken fondöten, allık, kontür ürünleri çok daha rahat yerleşecektir.

Makyaj Bazı Kullanmanın Avantajları

Makyajınızı yapmadan önce makyaj bazı kullanmanızın en büyük avantajı, cildinizin daha ışıltılı ve sakin görünmesine yardımcı olmasıdır.

Yüze uygulanacak olan diğer ürünlerden önce makyaj bazı sürdüğünüzde cildinize dağılma daha kolay olacaktır. Topak topak veyahut pul pul görünen fondötenler, pudralar makyaj bazı ile bu şekilde kötü bir görüntü yaratmayacaktır.

Makyaj bazı kullanmanın bir diğer avantajı, ciltte renk dalgalanmasına engel olmasıdır. Kullanılan tüm diğer malzemelerle bütünlük oluşturduğu için renk dalgalanmalarını ortadan kaldırmaktadır.

Yoğun şekilde nemlendirme sağlayan makyaj bazı, cildin makyaj nedeniyle hasar görmesine engel olmaktadır. Cildin beslenmesiyle beraber makyajın kolay çıkarılmasını da sağlamaktadır. Makyajın, gözeneklerinizde birikmesine engel olmaktadır.

Makyaj bazı; siyah nokta, sivilce izi, leke sorunlarını gizleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bununla beraber ciltte bulunan diğer sorunların kapatılmasını da desteklemektedir.

Makyaj Bazı Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Makyaj bazının en önemli avantajı cilt ayrımı yapmamasıdır. Yağlı ciltler kadar kuru ciltler de makyaj bazı kullanabilmektedir. Cildinizde fazla kuruluk söz konusu ise bu durumda önce nemlendirici krem daha sonra makyaj bazı uygulamanız, istediğiniz nemliliği kazanmanızı sağlayacaktır.

Yağlı bir cilde sahipseniz kaliteli bir makyaj bazı herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Kalitesiz bir baz tercih etmeniz ise cildinizde yağlanmayı arttırıp, sivilce sorunu yaratabilmektedir. Bununla beraber makyaj bazını karma ciltler de rahatlıkla kullanabilmektedir.

Evde Makyaj Bazı Yapımı

Makyaj bazı her ne kadar çok kullanışlı ve gerekli bir ihtiyaç gibi görülse de zaman zaman fiyatlarıyla göz korkutucu olabilmektedir. Makyaj bazı fiyatı yüksek olduğunda ise evde doğal olarak hazırlamak çok daha sağlıklı olacaktır.

Evde makyaj bazı hazırlamak için öncelikle 1,5 tatlı kaşığı elma çekirdeği ile 1,5 tatlı kaşığı ayva çekirdeğini, 1,5 çay kaşığı suyun içine yerleştirmelisiniz. Yaklaşık 5 dakika boyunca kaynar suda haşlanan çekirdekleri küçük bir kavanozun içerisine almalısınız. Ağzını kapatıp 4-5 gün beklettikten sonra kullanmalısınız. Kıvamı jöle gibi olduğunda makyaj bazınız hazır demektir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır? Makyaj Bazı Kullanımı – Makyaj Bazı Kullananların Yorumları için yorumda bulun

    Makyaj Bazı Kullanımı – Makyaj Bazı Kullananların Yorumları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Makyaj Bazı Kullanımı – Makyaj Bazı Kullananların Yorumları için ilk yorumu yapabilirsin.