Beyaz Kıyafete Nasıl Makyaj Yapılır?

Beyaz kıyafete nasıl makyaj yapılır sorusu özel günlerde, davetlerde, günlük kıyafet tercihlerinde beyazı seçenler için merak edilen bir sorudur. Beyaz kullanış açısından zor bir renktir fakat saç ve makyajla kusursuz bir bütünlük göstermektedir. Ne kadar güzel bir makyaj yaparsanız o kadar şık görünebilirsiniz.

Beyaz elbise giyen bayanlar beyaz elbiseye hangi renk oje gider, hangi renk ayakkabı tercih edilir gibi detayları merak etmektedir. Beyaz bir kıyafet tercih ettiğinizde, alternatif renkler de kullanmanız gerekmektedir. Dolayısıyla beyaz elbiseye uygun oje, beyaz elbiseye uygun saç modeli, toka ve daha pek çok üründe renk skalasını değerlendirmek önemlidir.

Beyaz Kıyafet İçin Cilt Makyajı

Beyaz kıyafet giyecek olan kişi elbise ya da pantolon, bluz tarzı bir kombinde rengi kıyafet üzerinden silmektedir. Tek ton bir kıyafette patlatılması gereken nokta kıyafet üzerinde bir detay veyahut makyajdır. Bu süreçte cilt makyajınıza özen göstermeniz önemlidir.

Beyaz renk ucuzluğu kaldırabilen bir renk değildir. Bu sebeple kaliteli bir cilt makyajı yapmanız gerekmektedir. Baştan savma yapılan, kalitesizce, özenilmemiş olan makyajlar beyaz elbise ile dışarı kusulmaktadır.

Beyaz kıyafet için cilt makyajı yaptığınızda; beyaz tenliyseniz kendi ten renginize yakın, esmer tenliyseniz bronz tonları tercih etmelisiniz. Fondöten ve pudranızda aşırı aydınlık tonlara kaymamalısınız. Aynı şekilde aşırı karanlık bir cilt makyajı da son derece kötü bir görüntü yaratacaktır.

Beyaz Kıyafet İçin Ciltte Allık ve Aydınlatıcı

Beyaz elbiseye makyaj yapmak istediğinizde cilt makyajınızı yaparken allık ve aydınlatıcı konusunda hassas davranmanız önemlidir. Allık, patlak renklerde olduğunda elbiseyi öldürmekte ve korkunç bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle kapatıcılarınızı sürdükten hemen sonra güzel tonlarda allıklarınızı tercih edebilirsiniz.

Allığı; şeftali, bronz, turuncu, pembe tonlarını elbiseniz ve ten renginizle bağlantılı olarak tercih edebilirsiniz.

Beyaz kıyafet giyeceğiniz gün ve saat çok önemlidir. Gündüz saatlerinde spor bir kıyafet tercih edecekseniz aydınlatıcı konusunda aşırıya kaçmanız yanlış olacaktır. Gece saatlerinde şık bir elbise giyecekseniz aydınlatıcınızı beyaz elbisenizin ışıltısını tamamlayacak kadar kullanmalısınız.

Beyaz Kıyafet İçin Göz Makyajı

Beyaz kıyafete nasıl makyaj yapılır sorusunun kilit noktası göz makyajıdır. Kıyafetiniz için iki ayrı göz makyajı düşünebilirsiniz. Gece makyajı için buğulu makyaj yapabilirken günlük bir makyaj için natürel tonları tercih edebilirsiniz.

Şeftali, ten rengi veyahut kahverengi tonları oldukça idealdir. Göz bazını uyguladıktan sonra dilediğiniz tonlarda farınızı sürmelisiniz. Daha sonra siyah, mavi, gri veyahut kahverengi tonlarında eyeliner tercihinizi yapmalısınız.

Olabildiğince ince şekilde eyeliner çekmeye özen göstermelisiniz. Kalın eyeliner beyaz kıyafetlerle hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Eyeliner sonrasında gözlerinizin içine beyaz göz kalemi uygulamalısınız. Beyaz göz kalemini yalnızca alt kısmına uygulamayı unutmamalısınız. Son olarak maskaranızı kullanabilirsiniz.

Maskara uygularken aşırıya, kalıplaşmaya gitmemelisiniz. Kirpiklerinizi birbirinden ayıran, sade ve yalnızca uzatan bir maskara seçimi yapmalısınız. Bu şekilde sade ve zarif görünecektir.

Beyaz Kıyafet İçin Ruj Seçimi

Beyaz elbiseye hangi renk ruj yakışır, hangi tonlar tercih edilmelidir tarzında çok fazla soru sorulmaktadır. Bu konuda verilebilecek cevap 2’ye ayrılır.

Kıyafetinizi giyeceğiniz yer günlük, normal bir ortamsa bu durumda beyaz tenlilerin tozpembe tonlarını tercih etmesi önerilmektedir. Esmerlerin ise daha çok pastel kahve tonlarına ağırlık vermesi tavsiye edilmektedir. Bu tarz ortamlar için dudak kalemi ile dudağı olduğundan iri göstermeye de gerek yoktur.

Beyaz Kıyafet İçin Şık Ruj Seçimi

Beyaz kıyafetinizi giyeceğiniz adres şık bir akşam daveti veyahut gece partisi ise bu durumda patlak bir ruj tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun için en ideal renk kırmızıdır.

Kırmızı dudak kalemi ile çerçevelenmiş dudaklar hem çok iddialı hem de çok zarif görünmektedir. Kırmızının yanı sıra mor, pembe, bordo tonları da koyu şekilde kullanılabilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ceren dedi ki:

    Ay başında kardeşimin sünnet düğünü vardı. Beyaz bir elbise giydim ve makyajımı sizin belirttiğiniz noktalara uygun şekilde yaptırdım. Çok güzel oldu, bolca iltifat aldım. Teşekkür ederim.