Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah dumanlı göz makyajı, kullanabileceğiniz en iddialı göz makyajlarından bir tanesidir. Siyah dumanlı göz makyajı en çok beyaz tenli kadınlara yakıştığı unutulmamalıdır. Esmer tenli kadınlarda yüzü çok karanlık ve yaşlı gösterebilir. Bu nedenle dikkat edilmesinde fayda vardır.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah dumanlı göz makyajı yapmak tam bir uzmanlık gerektirir çünkü hata yapmaya, akmaya ve bulaşmaya çok uygun bir makyaj şeklidir. Mümkün olduğunca profesyonel ürünler kullanılmalıdır ki sanki ağladığınız için farınız gözünüzden akmış gibi görünmesin. Aksine siyah dumanlı göz makyajı çekiciliği arttırmak için kullanılmaktadır. Dilerseniz bir fırça yardımı ile siyah farı göz çukuruna kadar dağıtarak sürebilirsiniz. Bu işlemi mutlaka bir eyeliner ile tamamlamanızda fayda var. İkinci olarak da gözünüze siyah bir kalem çekerek bunu orta dertlikte bir fırça ya da aplikatör yardımı ile dağıtabilirsiniz. Bu biraz daha hafif ve yumuşak bir görüntü sağlayacaktır. Göz kapağınıza dumanlı göz makyajı uyguladıktan sonra mutlaka alt kirpik diplerinize de benzer ve ya aynı renkte far uygulamanız gerekecektir.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nerelerde Kullanılır?

Siyah dumanlı göz makyajını özellikle yazın kullanmamanız daha doğru olacaktır çünkü akmaya, dağılmaya ve bulaşmaya çok meyilli bir makyaj şeklidir. Ancak yine de yaptırırsanız bu makyajı akşam kullanmaya dikkat edin. Düğün, gece eğlencesi ya da akşam yemeği, dilediğiniz bir konsept seçebilirsiniz. Ancak gündüz kullanacaksanız çok daha dikkat olmanız gerekmektedir çünkü makyajın dağılma olasılığının çok olmasının yanında, biraz komik bir görüntü de sergileyebilir. Bu nedenle daha hafif renkler ve far yerine kalemler kullanarak gündüz için dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Siyah dumanlı göz makyajı yaparken göz renginize mutlaka dikkat edin. Eğer siyah, koyu kahve gibi göz renginiz varsa siyah dumanlı göz makyajı size çok yakışacaktır. Zaten bu makyaj şekli sizin için icat edilmiştir. Mavi renkli gözlü kişilerde siyah dumanlı göz makyajını fazlasıyla güzel kullanabilirler ancak aşırı dikkat çekeceklerini de hatırlatmak gerekir. Bununla birlikte bal rengi, ela ve yeşil renk göz rengine sahip kişilerde siyah göz makyajı fazla sert, ciddi ve abartılı durabilir. Bu nedenle önceden denemekte fayda vardır.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yaparken Kullanılacak Ürünler

Siyah dumanlı göz makyajı yaparken kullanılacak ürünleri profesyonel ürün gruplarından seçmeniz makyajı uyguladıktan sonra kafanızın rahat etmesi anlamına gelir çünkü sürekli aktı mı diye kontrol etmenize gerek kalmaz. Bu işlem için, siyah far, siyah ışıltılı far, eyeliner, siyah göz kalemi, siyah jel far gibi ürünler kullanabilirsiniz. Başlangıçta bu makyaj türü sizi biraz yorabilir fakat eliniz alıştıkça daha sık ve daha kolay yapmaya başladığınızı göreceksiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.