Büyük Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilce en çok sorun edilen cilt sorunları arasında yer alsa da büyük boyuttaki sivilceler psikolojinin bozulmasına kadar olumsuz etkileri olan kusurlardan biridir. Doğru müdahale gerektiren büyük sivilcelerin iz kalma olasılığı da oldukça yüksektir. Bu sebeple özgüvenin büyük ölçüde yok olmasına neden olan dev sivilceler için evde uygulanabilecek basit yöntemlerle sivilceleri geçirmek ve iz kalmasını önlemek mümkündür. Büyük sivilcelerin hızlı geçmesi için birden fazla yöntemi denemek, cilt ile fazla uğraşıldığı için ters tepki verebilir. Bu sebeple cilt yapısına en uygun sivilce maskesinde karar kılınarak istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam etmek sivilcenin geçte olsa iz bırakmadan geçmesini sağlayacaktır.

Limon Suyu İle Sivilce Kurutma

Sivilcenin boyutu ne olursa olsun, kuruması için evde sürülebilecek en ideal besinlerden biri limon suyudur. Limonun oldukça asitli olması düzenli kullanımla birlikte sivilcenin kısa sürede kuruyup geçmesini sağlayacaktır. Sivilceyi kuruturken cildi de kurutması muhtemel olan limon suyu, uygulama sonrasında cildin nemlendirilmesini gerektirebilir.

Karbonat İle Sivilce Geçirme Yöntemi

Büyük sivilceleri geçirmek için genellikle sıkma yöntemi tercih edilir. Bu şekilde iz kalması kesinleşen büyük sivilceler için karbonat etkili bir kurutma özelliğine sahiptir. Su ile karıştırarak başka hiçbir malzemeye gerek duymadan sivilce üzerine asitleşen karbonatı sürmek düzenli uygulama ile birlikte sivilcenin kurumasını hızlandıracaktır.  Cildin ölü hücrelerden temizlenmesinde de etkili olan karbonat ile temiz ve pürüzsüz cilde kavuşmak mümkündür.

Diş Macunu Büyük Sivilceleri Geçirir Mi?

Büyük sivilcelerin geçmesinde diş macunu çok yaygın olarak bilinmeyen yöntemlerden biridir. Sivilce üzerine sürülerek bir gece bekletilen diş macunu sivilcenin çok çabuk kurumasını ve geçmesini sağlayacaktır. Beyaz renkte ve mentollü olan diş macunlarından bu konuda fayda görmek daha çok mümkündür. Akşam yatmadan önce uygulanabileceği gibi gün içinde de diş macunu sivilcenin üzerine sürülerek bekletilebilir.

Büyük sivilcelerin genellikle içi iltihaplı olacağı için cildi kurutan malzemeleri kullanmak en iyisidir. Ayrıca cildi içten de beslemek ve sivilce oluşumunu önlemek için yağlı yiyeceklerden kaçınmaya özen göstermek ve gün içinde bol su içmeye dikkat etmek gerekir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merve dedi ki:

    Bioderma sivilce kurutucu çok etkili. 2 kullanım sonrasında dışarı çıkabilecek duruma geliniyor.

  2. Ayça dedi ki:

    Amerika’ya gittiğim zaman turmeric & cranberry seed energizing radiance masque almıştım. Çok etkili ama Türkiye’de bulamadım.