Doğal Yollarla Beyaz Saçları Kapatma

Saç beyazlaması son dönemlerin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Modern çağın getirdiği düzensiz beslenme, sağlıksız yaşam tarzı insan doğası üzerinde de değişikliklere neden olmaktadır.

Yaşı genç olmasına rağmen saçlarının hızla beyazladığından şikâyet eden binlerce insan, modern çağın değişimine maruz kalıyor demektir. Yalnızca tüketilen besinler değil stres ve gerginlikler de kişinin beyaz saça sahip olması anlamına gelmektedir. Bunun önüne geçmek, saçlarınızın erkenden beyazlamasını durdurmak için doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sık sık boyamaya nazaran kullanacağınız bu yöntemlerle daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Üstelik zaman içinde saçlarınızın renk pigmentleri değişime uğrayacak ve kendi saçlarınızın rengine dönecektir.

Keten Tohumu Karışımı ile Beyaz Saçları Kapatma

Hormonal üzerinde, vücut sağlığı değişiminde keten tohumunun büyük bir etkisi vardır. Saçlarınızın zamanından önce beyazlamasının birçok nedeni bulunmaktadır. Süreci durdurmak ve renk değişimini dengelemek için keten tohumunu kullanabilirsiniz. 250 gram keten tohumu, 5 adet limon, 4 diş sarımsak ve 1 kilogram bal hazırlayacağınız karışım için gerekli malzemelerdir.

Limonların 2 tanesini soyup diğer ikisini soymadan blenderden geçirmelisiniz. Üzerine sarımsak dişlerini atmalısınız. Daha sonra tüm malzemeleri de ilave edip güzelce harmanlamalısınız.

Hazırladığınız karışımı bir kavanoz içerisine alıp muhafaza etmelisiniz. Her gün her öğünden yarım saat önce bir tatlı kaşığı bu karışımı yemelisiniz. Kısa süre sonra saç diplerinizin değişimini fark edeceksiniz.

Keten tohumu karışımını hazırlarken ve yerken tahta kaşık kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Mucizevi Karışım ile Beyaz Saçları Kapatma

Saçlarınızın beyazlamasından şikâyet ediyorsanız birkaç doğal malzemenin bir araya getirdiği mucize karışımı kullanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz. 8 adet dövülmüş taze cevizin üzerine 2 adet kırmızı soğanın kabuğunu ilave edin. Üzerine 2 adet orta boy kırmızı elma kabuğu ekleyin. 1 yemek kaşığı siyah çay, 1 yemek kaşığı karanfil karıştırın.

Tüm malzemeleri 1 litre suyun içerisinde kaynayana kadar pişirin. Kaynama gerçekleştikten sonra süzün. Her gün saç diplerinize masaj yaparak yedirmeye gayret gösterin. Bir süre bekleyip kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

Mucize karışımı yaparken her 4 günde yeniden hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Saçı koyultan bu karışım, açık renkli saçlara uygun değildir.

Ceviz ve Kınayla Beyaz Saçları Kapatma

Saçlarınızın olması gerekenden erken beyazladığını düşünüyorsanız yapmanız gereken, doğal yöntemlerle süreci yavaşlatmaktır. Kullanacağınız kozmetik boyalar, beyazlama sürecini hızlandıracak, saçınızın olması gerekenden daha çabuk yıpranmasına neden olacaktır. Buna engel olmak için 8 adet taze dövülmüş cevizi 500 gram suyun içinde kaynatıp üzerine 4 yemek kaşığı kına ekleyin. Sonrasında 2 yemek kaşığı Türk kahvesi ve 3 yemek kaşığı da zeytinyağı ilave edin.

Hazırladığınız karışımı saç diplerinize sürün. Artan kısmı saç uçlarına doğru yayabilirsiniz. Daha sonra streç film ile başınızı kapatın. Bir gece bu şekilde bekledikten sonra yıkayın.

Altın Çilek ile Beyaz Saçları Kapatma

Saçlarınızın yavaş yavaş beyazlamaya başladığını fark ettiğinizde vakit kaybetmeden müdahale etmelisiniz. Aktarlardan veya büyük marketlerden rahatlıkla alabileceğiniz altın çileği toz şeklinde temiz bir kâseye koyun. 2 yemek kaşığı altın çilek tozuna 1 yemek kaşığı limon suyu ilave edin. Daha sonra saç diplerinize uygulayın. Olumlu sonuç alana dek her gün düzenli olarak maskeyi uygulamaya devam edin.

Soğan Ezmesi ile Beyaz Saçları Kapatma

Saçlarınızın beyazlaması genetik bir problemdir. Ailenizde saçı hızlı beyazlayan bir birey varsa sizin saçlarınız da bu nedenle beyazlıyordur. Doğal yöntemlerle gecikme sağlayabilir, saçınızın doğal görüntüsünün bozulmasına engel olabilirsiniz. 4 adet büyük soğanın kabuklarını soymalısınız. Daha sonra önce rondodan geçirmeli sonrasında blender ile ezmelisiniz.

Soğan ezmesini her 2 günde 1 kez saç diplerinize uygulamalı saçınızın renginin değişmesini beklemelisiniz. Kısa süre sonra renk değişimini fark edebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Yollarla Beyaz Saçları Kapatma için yorumda bulun

    Doğal Yollarla Beyaz Saçları Kapatma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Yollarla Beyaz Saçları Kapatma için ilk yorumu yapabilirsin.