Erkek Nasıl Saç Uzatır?

Erkek nasıl saç uzatır konusu özellikle merak edilmektedir. Bunun nedeni erkeklerin saçlarının bayanlardan daha uzun ve sağlıklı uzuyor gibi görünmesidir.

Saçları üzerinde nadiren işlem yaptıran erkekler, kimyasal müdahalelerde bulunmadıkları için saçları güçlü ve ışıltılı görünmektedir. Bununla beraber bir de saçlarına birkaç bakım kürü uyguladıklarında saçları kıskanılacak kadar iyi görünebilmektedir.

Saçları gür ve sağlıklı olan erkekler olduğu gibi zayıf yapılı ve seyrek olan erkekler de vardır. Dolayısıyla metabolizmaya ve çeşitli etkenlere göre değişen saç yapısı belli müdahaleler ile farklılık gösterebilmektedir. Saçları seyrek ve ince yapılı olan erkekler uzatabilmek için birkaç teknik deneyebilmektedir.

Saçı Kestirmeden Uzatmak

Erkekler için saç uzatma yöntemlerinin ilki saçı hiç kestirmeden uzatmaktır. Saçların mevsimsel ve genetik koşullara bağlı olarak belli bir uzama periyodu vardır. Bu periyoda bağlı olarak uzama miktarları da değişkenlik göstermektedir. Her yıl düzenli olarak birkaç santim uzayan saç için hiç kestirmemek en sağlıklısıdır.

Saçlarınızda uzamaya engel kırıklar yoksa rahatlıkla uzatabilmeniz mümkündür. Özellikle ustura, jilet tarzı aletlerle kırıklarını aldırmamanız oldukça önemlidir. Erkek uzun saç şekillendirme konusunda sıkıntı çekmiyorsa, saçlarında kimyasal işlem nedeniyle yıpranma yoksa saç kestirmeden uzatmalıdır.

Saç Uzatmak İçin Şekil Verdirme

Saç uzatmak isteyen erkeklerin hemen hepsi aynı saç modeline sahip değildir. Bu nedenle doğru şekillendirmeyi yapmak önemlidir. Düz saçı olan kişilerin saçlarını kestirmesine gerek yoktur fakat saçları dalgalı, tülerik veyahut kıvırcık olan erkeklerin şekil verdirmeden uzatması imkânsızdır. Bunun için öncelikle ilk adımda saçınızı toparlatmanız gerekmektedir.

Kulakların hemen üzerinde biriken kabarıklıkları aldırarak, gözlerinizin önüne gelen birikimden kurtularak şekil verdirebilirsiniz. Dalgalı ve sert saç modelleri erkekler için sıkıntı yaratabilmektedir.  Bu grubun saçlarını her 20 günde bir kez şekillendirmesi gerekebilmektedir.

Saçları kıvırcık olan erkekler ise tüm saç grubunun üzerinden biraz aldırarak uzatmaya çalışmalıdır. Bu sayede çok daha rahat uzaması sağlanacaktır. Ayrıca saçlarınızın uçlarından azar azar aldırdığınız zaman uzama hızını da arttırmış olursunuz.

Saç Uzatmak İçin Daha Az Yıkama

Saçlarının olduğundan daha hızlı uzamasını isteyen erkekler bu durumda sık yıkama işleminden vazgeçmeliler. Bilinen en yanlış ifade, saçların suyla temas ettiğinde daha hızlı uzayacağına inanmaktır. Aksine saçların hızlı uzayabilmesinin tek yolu biraz kendi yağı ile beslenmesidir.

Saçınızı olduğu gibi birkaç gün bıraktığınızda yağlanmaya başlayacaktır. Sonrasında kendi yağına ihtiyacı olduğu için kökleri daha kolay beslenecektir. Bu sayede saçlarınızı çok daha kolay uzatabilmeniz mümkündür.

Saç Uzatmak İçin Müdahale Etmeme

Uzun saç bakımı nasıl olur erkekler tarafından merak edilmektedir. Saçlarınızı uzatmak, bakım yapmak kadar dikkat gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte istediğiniz gibi hızlı uzama oluşabilmesi için saçlarınıza müdahale etmemelisiniz.

Özellikle ne kıvırcık ne düz saça sahip olan erkekler, dalgalı modeli sık sık düzleştirmeye başlarlar. Bu düzleştirme işlemi, saçların yanmasına kırılmasına neden olur. Kırılan saçlar en yavaş uzayan saçlardır. Bu nedenle saçlarınıza müdahale etmeniz uzamasını geciktirecektir.

Saç Uzatmak İçin Bakım Yapma

Saçlarını uzatmak isteyen erkekler erkek uzun saç bakım ürünlerinin yanı sıra bir de doğal kürleri uygulamalıdır. Saçını uzatmak isteyen herkesin 15 günde 1 kez sarımsaklı saç maskesi yapması gerekmektedir. Bu sayede saçlar dipten beslenecek çok daha sağlıklı şekilde uzayacaktır.

Üstelik sarımsaklı kür sayesinde saçların kalın telli olması, ışıltı kazanması da mümkündür. Bu nedenle uzun yıllardır önerilen saç bakım kürleri arasında yer almaktadır. Saç bakımını düzenli hale getiren erkekler birkaç ayda saçlarının tahmin ettiklerinden daha hızlı uzadığını fark edebilirler.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erkek Nasıl Saç Uzatır? Erkek Nasıl Saç Uzatır? için yorumda bulun

    Erkek Nasıl Saç Uzatır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erkek Nasıl Saç Uzatır? için ilk yorumu yapabilirsin.