Göğüsteki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilceler özellikle ergenlik çağındaki çocukların çok sık karşılaştığı bir cilt sorunudur. Kırmızı içi iltihap dolu olan sivilceler son derece kötü bir görüntü verirken kişilerin acı çekmesine de sebep olmaktadır. Sivilceler vücudun her bölgesinde görülmektedir. Özellikle yüz bölgesinde çıkan bu kırmızı noktalar göğüste ve belde de bulunmaktadır. Özellikle bu bölgelerde olan sivilceler çok acı verici olabilmektedir.

Bu bölgelerde ki sivilcelerin geçmesi için birkaç püf nokta vardır. Bunlar uygulandığı zaman hem görüntü olarak hem de ağrı olarak hafiflemiş olacaktır. Bu bölgelerin temiz tutulması son derece önemlidir. Ayrıca bir kişi iltihaplı sivilcelere sahipse o zaman yediklerine dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle göğüs bölgesinde bulunan sivilceler dengesiz beslenme sonucu oluşmaktadır. Aşırı baharatlı veya tuzlu yiyecekler göğüste sivilce çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple su tüketiminde dikkat etmek ve yeme içme ye özen göstermek sivilcelerin çıkmasında ekili olacaktır.

Göğüste Çıkan Sivilcelere Çözüm

Göğüsteki sivilceleri patlatmak son derece yanlış bir durumdur. Derin izler bırakacağı için hiç tavsiye edilmez. Eğer sivilce acı veriyorsa ve kendi kendine geçmiyorsa ucu ısıtılmış bir iğne ile müdahale edilebilir. Aktarlarda mevcut olan kabak lifi bu sivilcelerin izlerinin geçmesine yardım edecektir. Kabak lifi son derece faydalıdır. Sivilce olan bölgeye hafif dokunuşlar ile gel git hareketleriyle uygulanırsa hem cilde zarar verilmemiş olunur hem de sivilcelerin daha kolay geçmesine neden olmaktadır.

Göğüste Çıkan Sivilcelere Ne Yapılabilir?

Bu dönemde bölgeye vücut peelingi uygulanabilir. Bu vücudun temizlenmesine ve ölü derilerden kurtulmayı sağlamaktadır. Bunun dışında doğal maskeler de uygulanabilir.

Bu tip sivilceleri olan kişilerin yemelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Vücutta çıkan sivilceler bölgelerine göre cinsleri de ayrılmaktadır. Göğüste çıkan sivilcelerin nedeni de sağlıksız beslenmekten kaynaklanmaktadır. Bu dönemde su tüketimine dikkat edilmelidir ve eğer mümkünse spor yapmaya özen göstermek gerekmektedir. Kişilerin giydiği kıyafetler de sivilceye neden olmaktadır. Pamuklu kıyafetler tercih edilmeli naylon içeren elbiseler tercih edilmemelidir.

Temizliğe Dikkat

Sivilce problemi yaşayan kişilerin temizliğe son derece fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Pis olan vücutta sivilce çok daha çabuk çıkmaktadır bu sebeple temizliğe çok dikkat edilmesi gerekmektedir.  Bunun için düzenli olarak maske ve peeling uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde bir temizleme yapılmıyorsa lif ile ölü derilerden arınmak da yeterlidir.

Bunun dışında en önemli noktalardan biri elbise seçimidir. Özellikle göğüste ve sırtta çıkan sivilceler kalitesiz elbiselerden de kaynaklanabilmektedir. Bu sebeple naylon içeren kıyafetler yerine pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir. Son zamanlarda piyasa da çok fazla kalitesiz kıyafetler bulunmaktadır. Kişilerin bu kıyafetlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle ciltleri hassas olan kişilerin bu konuya çok daha fazla önem vermeleri gerekir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göğüsteki Sivilceler Nasıl Geçer? için yorumda bulun

    Göğüsteki Sivilceler Nasıl Geçer? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göğüsteki Sivilceler Nasıl Geçer? için ilk yorumu yapabilirsin.