Cilt Sorunları İçin Gümüş Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Aratan teknolojik imkanlar sonucunda unutulan doğal tedavi yöntemlerinden biri olan gümüş suyu pek çok hastalığa iyi gelmektedir. FDA tarafından da etkisi kabul edilen gümüş suyu genel olarak vücuda zararlı mikroorganizmaların hava ile bağlantısını keserek ölmesini ve vücuttan atılmasını sağlamaktadır.  İlk antibiyotik olduğu düşünülen ve yara ve yanık tedavilerinde mikroplara karşı oldukça etkili olan bu ürün zamanla unutulmuştur. Bazı yanık kremlerinin içeriğinde de bulunan gümüş sayesinde yaraların daha çabuk iyileşmesi saplanmaktadır. Ayrıca şeker hastalarının kullandığı gümüş katkılı çoraplar da oluşan yaraları ve mikrop kapmasını engellemeye yardımcıdır.

Gümüş suyu Evde Yapılır mı?

Gümüş suyu saf su ile saf gümüş iyonlarının birlikte damıtılmasıyla oluşan bir üründür. Pek çok yerde evde kendinizde yapabilirsiniz tarzında yazılar okusanız da ürünün yaş, kilo, hastalık türü gibi pek çok etmene bağlı değişen yoğunluk özelliği ve kullanım süresi olduğu için güvenilir bir yerden temin edilmelidir. Gümüş suyu ile ilgili araştırma yaparken “mavi adam” makalesine de mutlaka rastlarsınız. Bu da evde yapmaya çalışmanın pek de akıllıca olmadığını kanıtlar.

Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Mikrop ve bakteri kaynaklı hastalıklara karşı kullanılan  gümüş suyu içerisinde bulunan gümüş iyonlarının yoğunluğuna göre ppm denilen bir ölçüye göre hazırlanmaktadır. Güzellik için kullanılacak gümüş suyu 20 ppm civarında olmalıdır. Gümüş suyu cilt problemleri için sprey şeklinde cilt üzerine sıkılarak ve günlük olarak 1 tatlı kaşığı miktarı içilmek suretiyle kullanılabilir. Gümüş suyu içildiğinde rahatsızlık olan bölgelerde ağrılara neden olmaktadır. Ancak her şeyin fazlası gibi bunun da fazlası zarardır. Gümüş sindirimi olmayan bir madde olduğu için ne kadarının vücuttan atıldığı ve ne kadarının vücutta depolandığı bilinmemektedir. Bu sebeple yıkıcı etkileri konusunda kesin veriler yoktur. Kullanırken dikkatli olmak gerekir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cilt Sorunları İçin Gümüş Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Cilt Sorunları İçin Gümüş Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Sorunları İçin Gümüş Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.