Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatma Kürü ve Yorumları

Özellikle kadınların en çok önem verdiği konulardan olan hızlı saç uzatma konusunda kimyasal içeren bakım ürünlerinden ziyade doğal yöntemler her daim revaçtadır. Günümüzde birçok kişi tarafından başarıyla uygulanan ve saç çıkartma konusunda ciddi etkileri bulunan çeşitli kürler içerisinde en popüler olanlarından birisi hint yağı ile yapılan saç bakımı kürüdür.

Her yerde temin edilebilecek malzemeler ile hazırlanan bu kürü uygulayan kadın ya da erkek herkes kısa sürede saç çıkarıcı ve hızla uzatıcı etkisini fark edebilir. Saç dışında kirpik ve kaş uzatma konusunda da oldukça etkili olan bu kürün kullanımında aşırıya kaçılmaması oldukça önemlidir.

Diğer saç bakımı ve uzatma içerikleri için sizi buraya alalım.

Hint Yağının Saç İçin Yararları Nelerdir?

Birçok güzellik ve saç bakım ürününün içerisinde görmeye alıştığımız hint yağı doğal bir anti bakteriyel üründür. Mantar oluşumunu önlemesi ile ünlü olan bu yağ ayrıca bol miktarda omega 6 ve 9’un yanı sıra E vitamini içerir. Kalın bir yağ asidi olarak da bilinen Ricinoleic asiti bünyesinde barındıran hint yağı bu özelliği ile özellikle saç ve cilt konusunda önemli bir destekçi olabilir. Saç dökülmesi ve saçlı deride meydana gelen kaşıntılar için yine hint yağından faydalanmak mümkündür.

Hint Yağı Saça Hangi Şekillerde Uygulanabilir?

Saçları hızlı bir şekilde uzatabilen hint yağı kürünün uygulanışı için gereken malzemeler 3 yemek kaşığı hint yağı ve 1 yemek kaşığı jojoba yağıdır. Her iki malzeme de damla haznesi bulunan bir şişe içerisine dökülür ve yağların birbiri ile birleşebilmeleri adına iyice çalkalanır. Sonrasında saç diplerine deriye temas edecek şekilde bu karışımdan damla damla dökülür. Parmak uçları ile tüm saç derisine yağın iyice nüfus etmesi sağlanır. Durulama yapılmadan saç derisinin yağı tamamen emmesi beklenir. Bu yöntem haftada 2 ya da 3 kere uygulanabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatma Kürü ve Yorumları için yorumda bulun

    Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatma Kürü ve Yorumları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatma Kürü ve Yorumları için ilk yorumu yapabilirsin.