Hint Yağı Kirpiklerde Nasıl Kullanılır?

Saç ve kirpik bakımın olmazsa olmazlarından biri de Hint yağıdır. Hem dolgunlaştırma hem de canlı görünüm sağlayan Hint yağı, devamlı kullanımda mucizelere neden olmaktadır. Kaşlarda kirpiklerde parlaklığı arttıran Hint yağının, kirpik dökülmelerine karşı etkili olduğu da bilinmektedir. Özellikle rimel kullanımını arttırdığınızda kirpiklerinizde aralıklı boşlukların meydana geldiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu boşlukları ortadan kaldırmanın en etkili yolu sağlıklı bakım yapmaktır. Eğer dilediğiniz gibi bakım yapabilirseniz bu durumda kirpiklerinize etkisini fark edebilirsiniz.

Hint Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır?

Hint yağını kirpiklerinizde meydana gelen dökülmeler için kullanmak istiyorsanız bu durumda kulak çöpünden yardım alabilirsiniz. Cam şişede olan Hint yağından yalnızca 5 damla alarak çay tabağına dökün. Damla ağızlığı yoksa çay kaşığının ucuyla almanız yeterli olacaktır.

Benzer İçerik: Hint Yağı Saçları Koyulaştırır Mı?

Kulak çöpünün ucunu hafifçe Hint yağına dokundurun. Gözleriniz kapalı şekilde kirpik diplerinize uygulayın. Özellikle boşluk bulunan noktalara yerleştirmeniz önemlidir. Bir süre beklettikten sonra yıkayın.

Hint Yağı Kirpik Uzatmak İçin Nasıl Kullanılır?

Hint yağını kirpik uzatmak için kullanma niyetindeyseniz yoğun kıvama sahip olan yağı, tatlı badem yağı ile karıştırmalısınız. Hint yağının, tatlı badem yağı ile besleyicilik değeri artacak, kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Karışımı kirpiklerinize uygularken temiz rimel çubuklarını kullanabilirsiniz. Cam tüp içinde bulunması gereken yağı, tıpkı rimel kullanımı gibi günde iki kez uygulayabilirsiniz. Sabahları yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra kullandığınızda üzerine herhangi bir rimel uygulaması yapmamalısınız.

Sabah kullanımlarında hafif bulanık görme etkisi yaratabilir. Böyle bir durum gerçekleşirse kullanımı yalnızca geceleri yapmalısınız. Geceleri yatmadan önce uyguladığınızda ise biraz kurumasını bekleyip o şekilde yatağa girmelisiniz. Sabah uyandığınızda ılık su ile yıkayabilirsiniz. Kullandığınız gaziantep bayan escort fırçanın kapalı bir kapta kaldığından emin olmalısınız. Göz sağlığınız için fırçanın temizliği ekstra önemlidir.

Hint Yağı Kirpiklerde Faydalı Olur mu?

Hint yağının kirpik uzatma faydası gözle görülecek kadar yoğundur. Düzenli kullanım sonucunda en geç 1 ay içinde kirpiklerinizin uzadığını daha dolgun ve koyu renkli göründüğünü fark edebilirsiniz.

Kirpik renginizin koyulaşmasını sağlaması, doğal görünümünüzün dahi rimel sürülmüş gibi olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında Hint yağı dökülen kirpiklerin yerine yenilerinin çıkmasını da sağlamaktadır. Dolgun, güçlü, daha koyu renkli kirpik isteyenler için Hint yağının faydaları çoktur.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hint Yağı Kirpiklerde Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Hint Yağı Kirpiklerde Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hint Yağı Kirpiklerde Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.