Kepekli Ve Yağlı Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kepekli ve yağlı saçlar için şampuan önerileri isteyen kişiler, saçlarının bu iki sorundan kurtulmasını sağlayabilirler. Farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkan kepeklenme sorunu beraberinde kuruluğu veyahut yağlılığı getirebilmektedir.

Her iki problemin bir arada olduğu saçlarda ise ciddi anlamda sıkıntı görülmektedir. Saçların hem sağlıksız hem de istenildiğinden güçsüz olmasına neden olan bu sorunlar birkaç püf nokta ile aşılabilmektedir.

Kepekli ve yağlı saçlar için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şampuandır. Bazı şampuanlar kepeklenmeyi hızla arttırırken bazıları kepeklenme sorununu çözmektedir. Aynı şekilde saçlarınızda yağlanma sıklığı fazla ise saç türünüze uygun şampuan kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Sebamed Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Sebamed, yağlı ve kepekli saçları için en iyi şampuan listesinde yer almaktadır. Bunun temel nedeni, içerisinde yağlanmayı durduran formüllerin bulunmasıdır. Yağlı ve kepekli saçlar için özel bir ürünü olan şampuanın aynı zamanda kepekli saçlar için tek başına ürünü de bulunmaktadır. İhtiyacınız olan saç şampuanını bulabilmeniz oldukça kolaydır.

İçerisinde bulunan piroctone olamine ile kepeklenme ve yağlanmaya son veren şampuan aynı zamanda saç derisinde artabilen mikroorganizmalara da son vermektedir. Dolayısıyla saçların olduğundan daha sağlıklı ve canlı görünmesini desteklemektedir.

Ducray Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Saçlarınızda zaman zaman yağlı bir kaşıntı hissedersiniz. Kaşıntının arkasından ise kabaran deri pulcukları dikkatinizi çeker. Büyük ve rahatsız edici bir görüntüye neden olan bu pulcukları ancak doğru bir şampuanla yok edebilirsiniz

Laboratuvar ortamında denenmiş ve birçok kişi tarafından kullanılmış olan Ducray, yağlı kepeklenmeye son vermektedir. Kepekli saç sıkıntınızı çözmenize yardımcı olacak olan şampuan aynı zamanda birkaç hafta içinde saçlarınıza gözle görülür bir ışıltı kazandıracaktır.

Saçlarda ortaya çıkan gereksiz kepeklenme sorunu için saç tipinize uygun şampuanları tercih etmelisiniz. Bunun için yağlı bir saç yapınız varsa Ducray etkili bir şampuan olacaktır.

Vichy Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Açık yağlı saçlar için ortaya çıkan kötü görüntüyü engellemek mümkündür. Saçlarında kepek ve yağlanmayı bir arada yaşayan kişiler, Vichy markasının kepekli yağlı saçlar için özel çıkardığı şampuanı kullanmalıdır. Bu şampuanla beraber saç derisinde ortaya çıkan tüm sorunlar çözüme ulaşacaktır. Özellikle deride kabarma, kaşıntı nedeniyle kepek oluşması sorunu birkaç günlük kullanımla son bulacaktır.

Yağlı saçlar için özel üretilen şampuan, saçtaki yağ birikimini en aza indirmektedir. Bu sayede saçların açıkken daha temiz görünmesini sağlamaktadır.

Elidor Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Elidor yağlı saçlar için şampuan, saçların yağ sorununu en hızlı çözüme ulaştıran şampuanlardan biridir. Hem yağlanma sorununa son veren hem de saçları besleyen bir formüle sahiptir. Bu sayede saçların kuruyup kalması engellenmekte, beslenmesi desteklenmektedir.

Elidorun yağlı saçlar için ayrı, kepekli saçlar için ayrı şampuanları bulunmaktadır. Dilediğiniz şampuanı tercih ederek istediğiniz sorundan kurtulabilmeniz mümkündür. Özellikle yağlanma sorunu için olan şampuan birçok kişinin memnun kaldığı şampuanlardan biridir.

Loreal Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Loreal şampuan yağlı saçlar için en tecrübeli şampuan türlerinden biridir. Uzun süredir piyasada olan ve her şampuanı ile takdir toplayan marka, yağlı ve kepekli saçlar için de başarılı ürünler ortaya koymaktadır.

Saçlarında sorun olan ve kısa süre içerisinde bu soruna çözüm bulmak isteyen kişiler, Loreal’in şampuanını tercih edebilirler. Bu sayede hem sorunlarından kurtulup hem de saçlarının ışıltısını arttırabilirler. Loreal, saç canlılığı konusunda en başarılı markalardan biridir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gül dedi ki:

    Yağlı saç sorunu olanlar için Elidor’un son çıkan killi şampuanını öneririm. 1 günde yağlanan saçlarım 3 güne kadar idare etmeye başladı ama boyalı saçlarda sonuç kötü oluyor. Röfle sonrasında saçımı kötü gösterdi.

  2. Aysun T. dedi ki:

    Saçlarım iki gün geçmeden yağlanıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Her gün yıkadıkça daha kısa sürede yağlanıyor ne yazık ki. Yukarıdaki arkadaş yorumunda işe yaradığını söylemiş. Ben de 3 4 gün geçmeden yağlanmasın istiyorum saçlarım.