Kumral Tene Hangi Renk Saç Yakışır?

Kumral tene hangi renk saç yakışır en çok konuşulan konulardan biridir. Sarışın ve esmer olan kişilere yakışan saç renkleri net şekilde belli iken, kumral olanların bu konuda sıkıntı yaşadığı görülmektedir. Özellikle açık buğday ten rengine sahip olan bireyler, saç konusunda ciddi tedirginlikler yaşamaktadır.

Kişinin kendine yakıştırdığı rengi kullanması önemli olsa da birçok kişi toplumun fikrini de almak ister. Dolayısıyla bu konuda birçok kişinin değerlendirme yaptığı, uzmanların fikirlerini beyan ettiği görülmektedir.

Her saç renginin her ten rengine uyum sağlamadığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle kumral bir ten rengine sahipseniz uzmanların önerilerine kulak vermeniz, kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kumral Ten Rengine Karamel Saç

Kumral ten rengine sahip olan kişiler için en uygun saç renklerinden biri karameldir. Ten rengine göre saç rengi testi yapıldığında kumral bayanların pek çoğunun karameli kusursuz şekilde taşıdığı gözlemlenmektedir. Dolayısıyla kişilerin karamel saç rengini tercih etmeleri sağlıklı bir karar olacaktır.

Kumral bayanlarda karamel saç renginin doğal bir görüntü oluşturduğu bilinmektedir. Çiğ ve peruk tarzı duran saç renklerinin aksine karamelin kendi saç renginiz gibi görünmesi daha yüksek ihtimaldir.

Kumral Ten Rengine Fındıkkabuğu Saç

Kumral saça hangi renk boya yakışır sorusunu soran bayanlar en çok fındıkkabuğu cevabını alırlar. Birçok kişi için sıradan gibi görünse de fındıkkabuğunun çok şık görüneceği ortadadır. Bu rengin kumral ten ile uyumu oldukça başarılıdır. Bu sayede bir bütünlük kazanılması da mümkündür.

Fındıkkabuğu saç rengine sahip olan kumrallar, saçları her zaman bakımlı ve sağlıklı görünen kişilerdir. Birçok saç modeliyle sınırlı kalmayıp tenlerine yakışan tüm saç modellerini bu renk üzerinde gösterebilirler. Tüm bunların yanında fındıkkabuğu mevsimsel bir renk değildir.  Her mevsime adapte olabilen bir yapısı vardır.

Kumral Ten Rengine Kızıl Saç

Kızıl tonlarını tercih eden fakat cesaret edemeyen kumrallardansanız zaman kaybetmeden cesaretinizi ortaya koymalısınız. Açık kızıl tonları, kumral bayanları solgun gösterse de koyu kızıl saç rengi en ideal renk olarak bilinmektedir. Dolayısıyla saç renginden memnun olmayan, kızıla dönmek isteyen kişiler, bu konuda tedirginlik yaşamamalılar.

Buğday tenlilere yakışan renkler listesinde ilk sıralarda yer alan kızıl saç hem daha bakımlı hem de daha çekici bir görüntü kazandırmaktadır. Özellikle makyajla bütünleştiğinde saçlar ve ten rengi oldukça iddialı bir ikili olmaktadır.

Kumral Ten Rengine Siyah Saç

Buğday ten saç rengi ne olmalı sorusunu soran kumrallardan biriyseniz siyah saçı da alternatifleriniz arasına yerleştirmelisiniz. Saçlarınızın ten renginizden baskın ve iddialı görünmesini isterseniz siyahtan daha güzel bir renk bulamazsınız. Hem sağlıklı hem de oldukça şık bir uyum sağlayan ikili, siyahın asaleti ile istenilen saçı kazandıracaktır.

Siyah saç rengi birçok renge nazaran zordur fakat saçlarınıza düzenli olarak baktığınızda herhangi bir sorun teşkil etmeden değiştirilmesi mümkündür. Hem kumral ten rengine hem de gösterişli saçlara sahip olmak isterseniz siyah rengi tereddüt etmeden deneyebilirsiniz.

Kumral Ten Rengine Bal Köpüğü

Ten renginiz kumral kategorisine dâhil ise bu durumda saçlarınızın rengini dikkatli seçmelisiniz. Hem saç renginiz hem de ten renginiz uyumlu bir ikili olmalıdır. Bunun içi balköpüğü rengini değerlendirebilirsiniz.

Kumral tonları, ılık tonlar olduğu için saç rengi de sıcağa yakın bir renk olmalıdır. Dolayısıyla balköpüğü bu konuda en ideal seçimler arasında yer alacaktır. Üstelik balköpüğünün arasına attıracağınız ışıltılar da saçınızın çok daha zarif görünmesine yardımcı olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kumral Tene Hangi Renk Saç Yakışır? Kumral Tene Hangi Renk Saç Yakışır? için yorumda bulun

    Kumral Tene Hangi Renk Saç Yakışır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kumral Tene Hangi Renk Saç Yakışır? için ilk yorumu yapabilirsin.