Papatya Suyu ile Saç Rengini Doğal Yollardan Açma

Oksijenli su ile saç açma yönteminden bir tür kimyasal olduğu için uzak duranların tercih ettiği farklı bir saç açma tekniği olan papatya suyu, kurallara uygun şekilde uygulandığı takdirde gerçekten de saç renginde gözle görülür açılmalar meydana getirir.

Oksijenli suyun aksine tamamen doğal bir saç açma yöntemi olan bu teknik için sadece aktarlardan alınan kurutulmuş papatyaya gereksinim duyulur. Papatya ile hazırlanan saç rengi açma kürünün saçlara uygulanmasının ardından saç renginin altın sarısına doğru bir renge açıldığı gözlemlenecektir. Kahverengi saçlılarda ortalama 2 ya da 3 tona kadar açılma sağlayan bu kür sarı saçlılarda ise sarının daha açık tonlarına kavuşulmasını sağlamaktadır.

Papatya Suyu Kullanarak Saç Açma Adımları

Papatya suyu ile saç rengini açabilmek için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunur. Öncelikle 2 bardak su içerisine atılan 50 gram kadar kurutulmuş papatya iyice kaynayana kadar beklenmelidir. Sonrasında ocaktan alınan ve suya rengini veren papatya çayı soğutulmalıdır.

Soğuma işlemi bittikten sonra bitkisel bir şampuanla yıkanan ve temizlenen saça soğutulmuş papatya suyu dökülmelidir. İşlem bitiminde saçlar kurulanarak imkan varsa güneşe çıkılmalı ve papatya suyunun güneşin altında iyice saçlara işlemesi sağlanmalıdır.

Papatya Suyu ile Saç Açmayı Düşünenlere Tavsiyeler

Papatya suyu kullanarak saç rengini açmayı düşünenlere öncelikle saçlarının ufak bir bölümünde bu işlemi uygulayarak sonuçta ortaya çıkan renkten memnun olup olmayacaklarına bakmaları tavsiye edilir. Rengi beğenmeleri durumunda aynı işlemi tüm saçlarına uygulamak konusunda serbesttirler.

Saçı kurutma aşamasında imkan varsa saçın mutlaka güneş altında kurutulması gerekir. Çünkü bu papatya suyunun çok daha güzel bir ton vermesini sağlayacaktır.

Papatya Suyu ve Saç Kurutma Makinesi

Saçınızı açmaya kış aylarında karar verdiniz ve güneş yeterli gelmiyor mu? O zaman iş başa düştü. Papatya suyunu uyguladığınız saçlarınızı, kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken ısının saçlarınız için zararlı olabileceğini unutmamalı ve kesinlikle kurutma makinesini saçlarınıza gereğinden fazla yakınlaştırmamalısınız.

Papatya Suyu Saçta Ne Kadar Bekletilir?

Saçınızı papatya suyu ile yıkadıktan sonra kurutmanıza gerek yok. Yaklaşık 1 saat kadar güneş altında durmanız yeterli. Ancak fazlasının da zararını değil, yararını görürsünüz. Ayrıca hazırlamış olduğunuz papatya suyu karışımınaimkanınız varsa güneşin altında beklerken tarağınızı batırıp 10 dakikada 1 saçınızı tarafayabilirsiniz.

Papatya Suyu Boyalı Saçı Açar Mı?

Boyalı saça papatya suyu uygulandığında boyanın akmasını sağlayacaktır. Bu nedenle genellikle boyalı saçlarda saç rengini açma değil boyayı akıtarak doğal renge ulaşmak amaçlı kullanılır. Ancak unutmamalısınız ki riskli bir durumdur. Ortaya hiç istemediğiniz renkler de çıkabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bihter dedi ki:

    Papatya suyu saçı ne kadar açar? Sadece parlaklık mı verir? Yoksa gerçekten sarı olur mu? Papatya suyu saç açma kurutma makinesi ile yapıldığı zaman saçlar yıpranır ve kırılır mı?