Saç Güçlendiren Hindistan Cevizi ve Ebegümeci Tarifleri

Kadın ya da erkek herkesin en çok önem verdiği bölgelerinden birisi olan saçlar zaman zaman çeşitli iş ve dış etkenler ile güçsüzleşebilir ve saç telleri ince bir görünüme bürünebilir. Böyle zamanlarda incelen ve güçsüzleşen saç tellerini yeniden eski hallerine getirebilmek adına bazı teknikler uygulanabilir. Kısa ya da uzun saçlı herkesin uygulayabileceği bu yöntemler ile kısa sürede kalın telli ve dolgun görünümlü saçlara kavuşmak hayal değildir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Teli Kalınlaştırma Yöntemi

Asya’da birçok kadının saçlarının güzellik sırlarından olan hindistan cevizi yağı gerçekten de doğru şekilde uygulandığı takdirde saç tellerini kalınlaştırma konusunda önemli etkilere sahiptir.

Hindistan cevizinin içerisinde bulunan birçok yağ asidi saçları olumlu etkileyerek saç tellerini korumakta ve güçlendirmektedir. Hindistan cevizi yağındaki E vitamini ise saçları bir yandan desteklerken bir yandan da beslenerek nemlenmelerini sağlamaktadır.

Saç güçlendirici ve saç tellerini kalınlaştırıcı hindistan cevizi yağını uygulayabilmek için gerekli olan malzemeler; 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 kase sıcak su ve 1 havludur. Kürün uygulanışı için hindistan cevizi yağı bir miktar ısıtıldıktan sonra parmak uçlarına alınarak saç derisine masaj yaparak uygulanır. 15 ila 20 dakika boyunca aynı masaj işlemine devam edilir. Bu masaj ile kan dolaşımı hızlanır ve saç kökleri yeniden canlandırılır. Masajdan sonra sıcak suya batırılan havlu tepede toplanan saçların etrafına sarılır ve sıkıca kapatılır. Havlu ile birlikte yaklaşık 30 dakika daha beklenir. Sonrasında ılık su ile durulanır.

Ebegümeci Yağı ile Saç Teli Kalınlaştırma Yöntemi

Hindistan cevizi yağı ile birebir aynı olan bu yöntemin tek farkı hindistan cevizi yağı yerine ebegümeci yağı kullanılmasıdır. Ebegümecinin içerisinde yer alan E vitamini ve mineraller düzenli kullanımda saç tellerini fazlasıyla kalınlaştırmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Saç Güçlendiren Hindistan Cevizi ve Ebegümeci Tarifleri için yorumda bulun

    Saç Güçlendiren Hindistan Cevizi ve Ebegümeci Tarifleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Güçlendiren Hindistan Cevizi ve Ebegümeci Tarifleri için ilk yorumu yapabilirsin.