Saçı Dolgun Gösterme Hileleri

İnce telli saça sahip olan bayanların en büyük problemlerinden biri olan dolgun görünmeme sorunu, öğreneceğiniz birkaç teknik sayesinde rahatlıkla yok olabilir.

Yağlandığında ya da banyolardan sonra sönük kalan, birkaç saat içinde yapışan ve hacimsiz görünen saçları dolgun göstermek çok kolay.

Saçı Dolgun Gösterme Hileleri

Saçlarınızı dolgun göstermek için yapabileceğiniz en büyük değişim renk üzerinde olmalıdır. Saç aralarına atacağınız gölgelendirme, saçlarınızın daha hacimli görünmesine yardımcı olacaktır. Renk geçişleriyle güçlü ve daha gür saçlara sahip görünmeniz mümkündür. Göz yanıltma konusunda oldukça başarılı olan bu işlem koyu saçlar için ışıltı, açık saçlar için koyu gölge şeklinde tamamlanabilir.

Saçlarınıza hacim kazandırmak ve sönük görünmesine engel olmak için dışarıya çıkarken pudra kullanabilirsiniz. Kaliteli bir pudrada bulunan polimerler, saçın içinde bulunan yağı emerek daha kalın görünmesini sağlamaktadır.

Saç Köpüğü ile Saçı Dolgun Gösterme

Saçların dolgun görünmesi için kullanılabileceğiniz ürünlerden bir tanesi de köpüklerdir. Saç köpükleri saçların daha kalın telli ve şekilli görünmesine yardımcı olmaktadır. Köpük detaylı bu ürünler saç telleri tarafından emilerek saçı şişirmekte kısa sürede saçın daha etkili ve güçlü olmasını sağlamaktadır.

Saçlarınıza köklerden başlayarak uygulayabileceğiniz saç köpükleri, uca doğru emilerek sürülmelidir. Bu işlemi yaparken aynı zamanda saça şekil verebilir daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı Kurutarak Dolgun Gösterin

Bayanların hemen hepsinin banyo sonrası kabaran ancak birkaç saat içinde sönen saçlarla sorunu vardır. Dolgun ve güçlü görünen saçlara sahip olmak için deneyebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de saçlarınızı kurutmaktır. Saçınızı yıkadıktan sonra her zaman taradığınız yönün aksine kurutmalısınız. Ters yönde kurutulan saç daha hacimli ve gösterişli olacaktır. Fön çekme ya da tarakla kurutma, saçın birkaç saat içinde cılız görünmesine neden olur.

Saçlarınızı Dalgalandırarak Dolgun Gösterin

Saçları en dolgun en gösterişli bayanlar şüphesiz dalgalı saça sahip olanlardır. İri bukleler saçın daha fazla görünmesine yardımcı olmaktadır. Düz saçın aksine kullanımı daha rahat olan dalgalı saçların toplandığında da aynı hacmi koruduğu dikkat çeker. Düz saçlı bayanların dolgun saç kullanabilmeleri için saçlarını dalgalı yaptırmaları yeterli olacaktır. Saçınıza maşa ya da geceden sardığınız bigudiler yardımıyla dalga sağlamanız mümkün.

Kuru Şampuan ile Dolgun Saçlar

Piyasanın son yeniliklerinden biri olan kuru şampuanlar, kişinin gün içinde saçını yıkamasına gerek kalmadan temizlenmesini, güzel görünmesini sağlamaktadır. Yoğun koşuşturma içinde geçen gün boyunca elektriklenen saçlar zayıf ve kötü görünür. Buna engel olmak için 2 dakikanızı ayırarak saçınıza kuru şampuan uygulayabilirsiniz. Saç diplerine uygulanan ürün parmak uçlarıyla masaj yapılarak yedirilir. Bir süre sonra saçınızın daha gösterişli ve çok olduğunu fark etmeniz mümkündür.

Saç Tarayarak Saçınızı Dolgun Gösterebilirsiniz

Gün içinde elinizin altında devamlı tarak olmalı. Sönen ve cılız görünen saçlarınızı birkaç dakika ayırarak hareketlendirmeniz tarakla oldukça kolay olacaktır. Tarağınızın tahta saplı olması, saçta biriken elektriğin emilmesi için avantaj sağlayacaktır. Bu şekilde günde iki kez taradığınız saç, gür ve kabarık görünebilir.

Katlı Kesimle Saçı Dolgun Gösterme

Saçınızın sönmesini, az kalmasını ve topladığınızda kötü bir görüntünün ortaya çıkmasını engellemek sizin elinizde. Dönemsel kesim gerektiren saçlar sık sık kestirilmeli ve bakım yapılmalıdır. Eğer saçınızı kestirirken katlı bir tercihiniz olursa bu durumda daha fazla saça sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz. Kat kat olan saçlar daha fazla görüntü verir. Üstelik bakımı ve güçlendirmesi de bir o kadar kolaydır.

Saçın güçlü görünmesi için en fazla omuz hizasında olması gerekmektedir. Daha uzun saçlar bakımsız ve kötü görünecektir. Omuz hizasında ve katlı olan her saç, güçlü ve bir o kadar da hacimli saçlara sahip görünmenize yardımcı olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Saçı Dolgun Gösterme Hileleri için yorumda bulun

    Saçı Dolgun Gösterme Hileleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saçı Dolgun Gösterme Hileleri için ilk yorumu yapabilirsin.