Sarımsaklı Saç Bakım Kürü – Saç İçin Sarımsak Kullananların Yorumları

Sarımsaklı saç bakım kürü, saçıyla ilgili sorunları olan kişilere çözüm olabilecek bir kürdür. Dipten uçlara kadar saçı besleyen kür aynı zamanda görüntü üzerinde de söz sahibidir.

Birçok kişi sarımsak kürlerinin faydasını bildiği halde kokusu nedeniyle kullanmak istemez. Aksine sarımsağın saça uygulanması esnasında farklı malzemeler de kullandığınız için kokusu seyreltilmiş olacaktır. Dolayısıyla saçınızın kokması söz konusu değildir.

Saçın ihtiyacı olan vitaminleri karşılayan sarımsak aynı zamanda daha fazla saç çıkmasını sağlamaktadır. Birçok nedenden dökülen, yıpranan, kopan saçlar için sarımsaklı saç bakım kürü etkisini gösterecektir.

Düzenli olarak saç maskesi şeklinde sarımsak kürünü uygularsanız etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

Sarımsaklı Aloe Veralı Saç Bakım Kürü

Hem sarımsak hem de aloe vera, saç için eşsiz faydalara sahiptir. Bu nedenle kür halinde belli aralıklarla uygulanmaları, beraber kullanılmaları saçta gözle görülür bir değişim yaratacaktır.

Önce 5 diş, iri sarımsağı soymalısınız. Daha sonra rendenin büyük gözenekli kısmı ile rendelemelisiniz. Sonrasında çıkan içeriği ve posayı süzgece alarak suyunu çıkarmalısınız. Çıkan suyu temiz bir kâseye almalısınız.

Ayrı bir kenarda aloe vera bitkisinin bir yaprağını açıp içinden 1 yemek kaşığı jel almalısınız. Aldığınız jeli de sarımsak suyunun içine boşaltmalısınız. Güzelce karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulamalısınız.

Özellikle diplere uygulamaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızı bone ile kapatıp 45 dakika kadar bekletmelisiniz. Sonrasında ılık suda yıkamalısınız. Bu kür kuru saçlar için maske olduğu gibi yağlı saçlar için de besleyici maske görevi görmektedir. Bu nedenle 15 günde 1 kez uygulamanız önemlidir.

Sarımsaklı Zeytinyağlı Saç Bakım Kürü

Saçlarınızda kopmalar, yıpranmalar ve kırılmalar çok oluyorsa sarımsağın faydalarından yararlanmalısınız. Saçı güçlendiren ve kırılmaları en aza indiren sarımsak, zeytinyağı ile bir araya geldiğinde mucizeler yaratmaktadır.

Güzelce soyup tek tek temizlediğiniz bir baş sarımsağı rendelemelisiniz. Dilerseniz karıştırıcı yardımıyla da parçalayabilirsiniz. Sonrasında derin bir kâseye alıp üzerine 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı ilave etmelisiniz.

Saçınıza uygulayacağınız maskeyi 1 saat bekletmelisiniz. Hem dinlenme hem de güçlenme sağlayacaktır. Bu nedenle 10 günde bir kez uygulanması önerilmektedir.

Sarımsaklı Yumurtalı Saç Bakım Kürü

Dökülen saçlara sarımsak uygulanması saçların kolayca toparlanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda tellerin kalınlaşmasını sağlayarak güçlenmeye yardımcı olacaktır. Tüm bu nedenlerle haftanın bir günü sarımsaklı yumurta maskesi yapılmalıdır.

Sarımsaklı yumurta maskesi için derin bir kâseye bir adet yumurtanın sarısı kırılmalıdır. Kendi başına çırpıldıktan sonra içine 4 diş sarımsak rendelenmelidir. Pamuk yardımıyla yalnızca saç diplerine uygulanmalıdır. 40 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulanmalıdır.

Sarımsaklı Yoğurtlu Saç Bakım Kürü

Saçlarınızın ışıltısının azaldığını düşünüyorsanız bu durumda ışıltıyı kazandırmak için yoğurt kürü uygulamalısınız. Yoğurt, saçların renk dengesini uzun süre korumasını sağlarken aynı zamanda sağlıklı görüntü kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için öncelikle bir kâse ev yapımı yoğurdun içerisine 5 diş sarımsak rendelenmelidir.

Hazırlanan karışım güzelce karıştırıldıktan sonra saçlara uygulanmalıdır. Dipten uçlara saç boyası yapar gibi sürülmelidir. Daha sonra tüm saç bone ile kapatılmalıdır. Yarım saat kadar bekletildikten sonra ılık suyla temizlenmelidir.

Sarımsaklı Ballı Saç Bakım Kürü

Saçlarınızın olduğundan daha sağlıklı çıkabilmesi diplerini beslemeniz gerekmektedir. Dipleri besleyebilmek içinse bal en ideal besindir.

Hem besleyen hem de kök çıkışlarını güçlendiren bir yapısı vardır. Sarımsaklı ballı kürü hazırlamak için 4 diş sarımsağı ezmelisiniz. Ezdikten sonra içine 1,5 yemek kaşığı bal ilave edip karıştırmalısınız.

Hazırladığınız karışımı saçlarınıza uygulamalısınız. Sonrasında saçlarınızın 45 dakika dinlenmesini sağlamalısınız. Ilık suyla temizlemelisiniz. Hafta 1 kez yapmanız gereken bu kür hem sağlıklı hem de kolay bir kürdür.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sarımsaklı Saç Bakım Kürü Sarımsaklı Saç Bakım Kürü – Saç İçin Sarımsak Kullananların Yorumları için yorumda bulun

    Sarımsaklı Saç Bakım Kürü – Saç İçin Sarımsak Kullananların Yorumları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sarımsaklı Saç Bakım Kürü – Saç İçin Sarımsak Kullananların Yorumları için ilk yorumu yapabilirsin.