Sivilce Et Beni Oldu. Ne Yapabilirim?

Sivilceler dikkat ve bakım isteyen bir sorundur. Cilt sürekli temiz tutulmalı ve yağlanmaya sebebiyet veren etkenlerden, gıdalardan uzak durulmalıdır. Aksi takdirde uzun süre geçmeyen sivilcelerin, et benine dönüşmesi olasıdır.

Sivilceden Oluşan Et Beni Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sivilcenin sürekli güneşe maruz kalması ile et benine dönüşmesi yüksek bir ihtimaldir. Et beni tamamen cilt tonunda olabileceği gibi, biraz daha koyu ve kahvemsi bir renk de alabilir. Et beni için yapılacak olan birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Et beni ameliyat ile alınabileceği gibi, buharlaştırma yöntemi, dondurma yöntemi ve radyo dalgalarıyla da alınabilir.

Ameliyatla Et Beninin Alınması Faydalı mıdır?

Ameliyatla et beni başarılı bir şekilde alınsa da, geçmeyecek olan büyük bir yara izinin kalması can sıkan bir durumdur. Ameliyat son çare olarak kabul edilmeli ve çok fazla tercih edilmemelidir.

Buharlaştırma İle Et Beninin Alınması Faydalı mıdır?

Koterizasyon olarak da bilinen tedavi de, tek seansta başarılı sonuçlar olmak mümkündür. İz konusunda ise, ameliyatın aksine çok küçük ve fark edilemeyecek kadar silik bir izin kalması sağlanır.

Dondurarak Et Beninin Alınması Faydalı mıdır?

Krioterapi yani dondurma yönteminin sağlık açısından birçok riski bulunmaktadır. Et beni dondurulduğu takdirde, net olarak görülemez, gereğinden fazla zorlanarak dokulara zarar verilir ve alınan et beni yerine çukur bir görünüm kazandırır.

Radyo Dalgaları İle Et Beninin Alınması Faydalı mıdır?

Isıya çevrilen radyo dalgaları ile enerji verilerek et beni alınır. Buharlaştırma yönteminde olduğu gibi, küçük ve silik bir izin kalması başarılarak, etkili yöntemler arasında yerini alır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce Et Beni Oldu. Ne Yapabilirim? için yorumda bulun

    Sivilce Et Beni Oldu. Ne Yapabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce Et Beni Oldu. Ne Yapabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.