Sivilceler İçin Acnelyse Krem İşe Yarıyor mu?

Ergenlik sivilceleri ve sonrasında ağır makyaj sonucu oluşan kapalı kompetanlar pek çok kişinin ortak sorunudur ve Acnelyse krem A vitamini içeren cilde sürülebilen ve bu tip sorunlara çözüm vaat eden bir kremdir. Acnelyse kremi özellikle sivilce ve siyah nokta sorunları olanlarla beraber sedef hastalığı ve renk bozukluklarında da kullanılan bir ilaçtır. Kesin ve etkili sonuç için uzun süreli tedaviyi göze almak ve sabırlı davranmak gerekmektedir. Hassas ve kuru bir cilde sahip olanlar ayrıca ciltlerini oldukça iyi nemlendirmeli ve güneşten korunmalıdır.

Acnelyse Krem Dikkat Gerektirir!

Genellikle lekelere ve izlere karşı kullanılmakta olan bu kremin güneşin yoğun olduğu yaz aylarında kullanılmaması önemli bir ayrıntıdır.

Kimyasal peeling özelliği olan bu kremi hassas ve ince yapılı olan gözünüze, burnunuza, ağzına temas ettirmeniz gerilme yaşamamanız için faydalı olacaktır. Ayrıca bu kremi yanık, yaralı ve tahriş olmuş ciltlerde de kullanılmaması önerilmektedir. Başlangıçta cilt alışana kadar iki günde bit kullanım daha iyi olacaktır.

Acnelyse Sabır İster

İlaç kimyasal etkiye sahip olduğu için özellikle kuru ve hassas cilde sahip olanlar daha dikkatli olmalıdır. Mümkünse geceleri ve küçük miktarlarda sadece sorunlu bölgelere kullanılmalıdır. Üçüncü günden itibaren soyulmalar başlar ancak kesin ve kalıcı sonuç için doktorunuzun tavsiye ettiği süreye uymak gereklidir. Bu süre genellikle 8-12 hafta arasındadır. İyileşme olmaz ve cildinizde sivilceler daha kötü duruma gelirse doktorunuza başvurmalısınız. Ürünü kullanırken kükürtlü ürünler kullanmak da yan etkiye neden olabilir. Hamilelik sürecinde ve doğum sonrası emzirme döneminde ilacın kullanılmaması gerekmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilceler İçin Acnelyse Krem İşe Yarıyor mu? için yorumda bulun

    Sivilceler İçin Acnelyse Krem İşe Yarıyor mu? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilceler İçin Acnelyse Krem İşe Yarıyor mu? için ilk yorumu yapabilirsin.