Sivilcelerden Kurtulmak İçin Etkili 7 Yöntem

Özellikle kadınların başına bela olan cilt sorunlarından birisi sivilceler için günümüzde farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Aspirin ile Sivilce Temizleme Yöntemi

Birçok kişi bilmemektedir ancak aspirin anti enflamatuar niteliği sayesinde sivilce ve akne problemlerinde hem ucuz hem de hızlı bir çözüm aracıdır. Aspirin her yerde kolaylıkla bulunabilmesinden ötürü sivilce sorunlarında sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Farklı kullanım şekilleri bulunan aspirinin en basit hazırlama tekniklerinden birisi ise; bir tam aspirinin üç kaşık suda eritilerek yumuşak ve homojen bir karışım meydana getirildikten sonra sivilceli cilt üzerine sürülmesi ve yaklaşık yarım saat kadar bekletilmesidir. Ortalama yarım saat içerisinde kuruyarak pul pul dökülecek olan aspirinli su ile cilt yüzeyi sivilcelerden arındırılabilmektedir.

Denize Girerek Sivilce Temizleme Yöntemi

Deniz suyunun içerisinde yer alan maddeler, sivilceler üzerinde kurutucu etkiye sahiptir. Bu nedenle bol bol yüzmek sivilce gibi cilt problemlerinde çok etkili olmaktadır.

Aloe Vera ile Sivilcelerden Kurtulma

Aloe Vera sivilceler üzerinde savaşırken bir yandan da cildin rahatlamasını sağlamaktadır. Ayrıca ciltteki kızarıklığı azaltması ve cildin fazla yağını alma özelliği sayesinde de Aloe Vera cilt dostu bir ürün olarak nitelendirilebilmektedir.

Diş Macunu ile Sivilcelerden Kurtulma

Diş macunu pek az kişinin bilmesine rağmen sivilceler için hızlı bir çözümdür. Sivilceli bölge üzerine sürülen diş macunu katılaştığında altında kalan sivilcenin de kurumasını sağlamaktadır.

Sivilcelere Karşı Bal Maskesi

Doğal bir antibiyotik olan bal maske şeklinde cilde uygulandığında sivilceleri söndürme özelliğine sahiptir. En iyi etki için tarçın ile karıştırılarak kullanılması önerilmektedir.

Sarımsak ile Sivilce Temizleme Yöntemi

Antioksidan içeriği ve anti-bakteriyel özelliği ile sarımsağın iç kısmını sivilceler üzerine sürmek iyileştirici etki yaratmaktadır. Cildi hassas olanlar ezilmiş bir diş sarımsağı bir miktar su ile krem kıvamına getirerek de ciltlerine uygulayabilmektedirler.

Buhar Banyosu ile Sivilce Temizleme Yöntemi

Buhar sivilce ile akne problemlerinde günümüzde en sık tercih edilen temizleme yöntemlerinden birisidir. Buhar banyosu ile cilt yüzeyinde yer alan gözenekler açılarak sivilceye neden olan kir ve yağın ciltten uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Buhar banyosu ile cilt nefes alarak nemlenmekte ve çok daha canlı, parlak bir görünüme kavuşmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dilan dedi ki:

    Sivilceme diş macunu sürdüm. Önce yaktı ama çok değil. 2 saat bekletip yıkadım. Zaten kurumuştu. Ertesi güne sivilcem geçti. Sanırım sivilceleri yakarak geçiriyor. Teşekkür ederim.