Ten Rengini Beyazlatma Teknikleri

Günümüzde piyasada satışa sunulan ve farklı kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünlerinden ziyade doğal teknikler ile cilt beyazlatma hem tehlikesiz hem de etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bu amaçla cilt renginin tonunu açmak isteyenlerin uygulayabileceği çeşitli doğal yöntemler bulunur. Tamamen ev yapımı olan bu kürleri dileyen herkes evinde kolaylıkla uygulayabilir.

Kurutulmuş Portakal Kabukları ile Ten Rengini Beyazlatma

Ten rengini beyazlatma konusunda bir numaralı destekçilerden birisi olan kurutulmuş portakal kabukları yoğurt ile birleştiği zaman ortaya etkili bir beyazlatma kürü çıkmaktadır. Kurutulmuş portakal kabuğu temini konusunda sorun yaşayanlar normal portakalların kabuklarını güneşte bekleterek de aynı malzemelere sahip olabilirler. Bu kürde kullanılan yoğurdun ise tam yağlı yoğurt olması gereklidir.

Kurutulmuş portakal kabuklu ten rengi aydınlatma kürü tarifinde öncelikli olarak portakal kabuklarının dövülmesi ve toz haline getirilmesi önemlidir. Sonrasında 1 yemek kaşığı toz portakal bir kap içerisine atılarak üstüne yine 1 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt eklenmeli ve iyice karıştırılmalıdır.

Karıştırma aşaması macun haline gelinceye kadar sürdürülmelidir. Karışım macun kıvamı aldığında temizlenmiş yüze uygulanarak 20 dakika bekletilmelidir. İşlem bitiminde bol su ile yavaşça ciltten temizlenmelidir.

Sütlü Ballı Limon ile Ten Rengini Beyazlatma

Ten rengini açma konusunda başarılı olan bir başka tarif için gereken malzemeler; 1 tatlı kaşığı süt ya da süt tozu, 1 tatlı kaşığı çiçek balı ve 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyudur.

Tüm malzemeler bir kap içerisine atıldıktan ve iyice karıştırıldıktan sonra temizlenmiş cilde hazırlanan karışım sürülür ve yaklaşık yarım saat boyunca kuruması beklenir.

Tamamen kuruduğuna emin olunduktan sonra yumuşak hareketler ile ve masaj yaparak ciltten temizlenir. Bu tarif ten rengini açmanın yanı sıra nemlendirici etkiye sahiptir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ten Rengini Beyazlatma Teknikleri için yorumda bulun

    Ten Rengini Beyazlatma Teknikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ten Rengini Beyazlatma Teknikleri için ilk yorumu yapabilirsin.