Yara ve Tırnak İzini Geçirmenin Yolları

Çeşitli nedenlerle meydana gelen ve özellikle yüz bölgesinde kötü bir görünüme neden olan yara ya da tırnak izlerini geçirmek için bazı doğal tarifler ile olumlu sonuçlara ulaşmak mümkündür. Cildi iyileştirici etkileri bulunan bu tarifleri dileyen herkes kendi evinde her yerden temin edebileceği malzemeler ile kolaylıkla hazırlayabilir ve sorunlu bölgelerinde uygulayabilir.

Limon Suyu ile Yara ve Tırnak İzi Giderme

Ciltte daha önceden oluşmuş eski yara izlerini giderme konusunda oldukça etkili yöntemler arasında yer alan limon suyu taze şekilde uygulandığı zaman başarılı sonuçlar verir. Bunun için bir limonun alınarak ortadan ikiye kesilmesi ve yara izlerinin bulunduğu bölgelerin limon dilimleri ile ovulması gerekir. Doğal bir renk açıcı olarak da bilinen limon bu teknik ile yara izlerinin rengini açacak ve çok daha az görünmelerini sağlayacaktır. Bu yöntemin etkisini arttırmak isteyenler limon suyunu sıkarak ve 2 hafta boyunca aralıksız her gün içerek daha etkin sonuçlar alabilirler. Bu tekniği uygulamak isteyen ancak hassas bir cildi bulunan kişiler ise limon suyunu gül suyu ile karıştırdıktan sonra yara izinin bulunduğu bölgeler üzerinde uygulayabilirler. Limonun içindeki asit oranı gül suyu sayesinde azalacağı için daha güvenli bir yöntem haline gelecektir.

Aloe Vera ile Yara ve Tırnak İzi Giderme

Anti bakteriyel bir ürün olan aloe vera da yine yara ile tırnak izleri konusunda etkin bir iyileştiricidir. Derin yara izleri konusunda en önemli destekleyici tedavi seçeneklerinden birisi olan aloe veranın uygulanışı esnasında açık yaralara sürülmemesine dikkat edilmelidir. Aloe vera yapraklarının en dış kısmında kalan zarı soyulduktan sonra altta kalan jeli yara ve tırnak izlerinin bulunduğu bölgeler üzerine sürülebilir. Sürme işlemi bittikten yarım saat sonra ise ılık su ile durulanması yeterlidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yara ve Tırnak İzini Geçirmenin Yolları için yorumda bulun

    Yara ve Tırnak İzini Geçirmenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yara ve Tırnak İzini Geçirmenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.