Yıpranmış Saçları Canlandıran Öneriler

İlk bakışta en çok dikkat çeken yerlerimizden birisi olan saçlarımız zaman zaman çeşitli iç ve dış etkenler nedeni ile yıpranarak cansızlaşabilir ve oldukça kötü bir görünüme sebebiyet verebilirler. Böyle durumlarda saçları yeniden hareketlendirebilmek için bazı doğal tedavi yöntemleri bulunur.

Yıpranmış saçları canlandıran bu tarifleri yediden yetmişe isteyen herkes evinde hazırlayabilir ve etkilerini çok kısa bir zamanda fark edebilir.

Yıpranmış Saçlar İçin Avokado Kullanımı

Saç tellerinin yapısında meydana gelen her türlü hasarı giderici özelliği ile avokado en etkili saç bakımı ürünlerinden birisidir. Bugün pek çok kozmetik saç ürününün hammaddelerinden birisi olan avokado ile tamamen doğal yollarla saçları yeniden canlandırmak mümkündür.

Avokadonun içerisindeki yağ asitleri saç tellerini besleyerek kaybettikleri mineralleri geri kazanmalarına yardımcı olur. Avokadoyu saçta etkili bir şekilde kullanabilmek için öncelikle iyice ezmek gereklidir. Daha sonra bir yumurtanın sarısı ile karıştırılan avokado bir tür macun haline getirilir. Macunun fazla katılaşması halinde içine bir miktar hindistan cevizi sütü eklenebilir.

Macun hazırlık aşamaları tamamlandıktan sonra saçlara komple uygulanarak 20 dakika boyunca bekletilir. Süre bitiminde ılık su ve bitkisel şampuan eşliğinde masaj yaparak saçlardan temizlenir. Bu uygulama haftada 1 ila 2 kere tekrarlanabilir. Etkileri ise 2. ayın sonunda net olarak görülebilir.

Yıpranmış Saçlar İçin Zeytinyağı Kullanımı

Yıpranmış saçları yeniden canlandıran bir diğer yöntem de zeytinyağı ile uygulanır. İçerisinde barındırdığı E vitamini ve antioksidanlar ile saç için oldukça faydalı olan zeytinyağını uygulayabilmek için ısıtmak ve saç derisine doğrudan parmak uçları ile yaymak yeterlidir.

Yapılan masajın ardından 30 dakika boyunca beklenir ve sonrasında saçta kalan yağ temizlenir. Bu yöntem haftada 3 kere tekrar edilebilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yıpranmış Saçları Canlandıran Öneriler için yorumda bulun

    Yıpranmış Saçları Canlandıran Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yıpranmış Saçları Canlandıran Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.