En İyi 9 Saç Serumu Önerisi

Saç serumu, saçların derinlemesine beslenmesini sağlayan ve aynı zamanda canlılık kazanmasına da yardımcı olan bakım ürünlerinin başında yer alıyor. Saç serumu tercih ederken saçınızın renginden yapısına kadar pek çok detaya hâkim olmanız gerekmektedir. Aksi halde yanlış kullanım ile saçlarınızda karmaşık yapıya neden olabilirsiniz.

Saç bakımının en önemli malzemelerinden biri olan saç serumları, saç yapısı ile doğrudan ilişkilidir. Dolayısıyla saçınızın olduğundan daha güçlü ve sağlıklı görünebilmesi için saç serumunuzu devamlı kullanmanız gerekmektedir.

En Etkili Saç Serumu Tavsiyeleri

Pantene Keratin Onarıcı ve E Vitaminli Saç Bakım Yağı

Banyodan hemen sonra saçlarınız hafif nemli iken uygulayacağınız Panten keratin onarıcı bakım yağı, E vitamini ile yapılandırma işlemini hızlandırmaktadır. Yıpranmış ve devamlı işlem görmüş saçlar için oldukça önemli olan serum, saçlara yalnızca birkaç pompa kullanıldığında yeterli gelmektedir. Üstelik her kullanışınızda günlerce süren kusursuz bir etki sunmaktadır. Hoş bir parlaklık, yumuşaklık ve oldukça etkili bir kokuya sahip olan yağ, düzenli olarak kullanıldığında saçların çok daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Dove Yoğun Bakım Serumu

Özellikle saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler tarafından kullanılan Dove yoğun bakım serumu, saçın köklerinden beslenmesini sağlamaktadır. 7 ayrı küçük plastik şişelerde satışa sunulan serum seti, 14 ayrı kür şeklinde kullanılmaktadır. Saçınızın uzunluğu ve emme gücüne bağlı olarak kür sayınızı azaltıp arttırmanız mümkündür. 2 günde bir kez kullanacağınız bu serumların temel amacı saç köklerinin deriye daha sıkı tutunmasını sağlamaktır. Bu şekilde saçlarınızda görülen dökülmeler azalacak, saçlarınız daha gür ve parlak şekilde uzayacaktır.

Dove yoğun bakım serumunu kullanırken yalnızca saç diplerinize masaj yaparak kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Banyodan hemen sonra saçınızı kuruladığınızda serumu uygulayıp daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

[duyuru renk=”info”]İlginizi Çekebilir: Saç Nasıl Dolgun Gösterilir?[/duyuru]

Arganlife Saç Bakım Serumu

Saç bakımında en etkili ürünlerden biri olan argan yağı, şampuanlardan kremlere serumlardan saç yağlarına kadar hemen her ürünün içinde yer almaya başlamıştır. Özellikle saç bakım serumlarının saç üzerinde olumlu etkisi gözlemlendikten sonra çoğunlukla Arganlife tercih edilmeye başlanmıştır.

Arganlife saçın olduğundan çok daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Yalnızca birkaç kullanım sonrasında saçınızın daha güçlü ve kalın telli olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecektir.

Loreal Elseve Mucizevi Yağ

Kullanan hemen herkesin memnun kaldığı gerek kokusu gerek dokusu ile saça muhteşem bir estetik katan Loreal Elseve mucizevi yağ, binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Saçlarının sertliğinden, şekil almayışından, dokusunun ve kabalığından şikayet edenler için oldukça etkili bir ürün olan serum, düzenli olarak kullanıldığında kısa sürede olumlu sonuç vermektedir.

Banyodan hemen sonra nemli saça uygulanan Loreal Elseve mucizevi yağ, saç bakım kremlerinin oluşturduğundan çok daha yumuşak bir saça sahip olmanızı sağlamaktadır.

Morfose İpek Saç Serumu

Saç bakımında ayrıcalıklı bir yere sahip olan Morfose İpek saç serumu, zarar görmüş ya da yıpranmış saçlar için uygun bir serumdur. Saçın güçlenmesi, zaman içinde eski gücüne geri dönmesi için oldukça etkili bir içeriği bulunmaktadır.

İpek proteinleri ile pürüzsüz bir saç dokusuna sahip olmanızı sağlayan serum aynı zamanda saçınızın daha ışıltılı görünmesine yardımcı olmaktadır. Saçlar üzerinde oldukça hafif bir etki bırakan serumun düzenli kullanımın ardından beklenenden çok daha güzel bir sonuç vereceğine emin olabilirsiniz.

Urban Saç Serumu

Saç serumu, saç bakım yağı denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden biri Urban’dır. Saçın köklü ve güçlü bir yapısı olmasına yardımcı olan serum aynı zamanda onarıcı işlev görmektedir. Hem sağlıklı hem de yıpranmış saçlar için oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Özellikle sık boyanma nedeniyle sorun yaşayan saçlar için Urban bakım serumlarının işe yaradığı bilinmektedir.

Saçlarınızın hem kendi istediğiniz renkte hem de canlılığını kaybetmemiş halde olmasını dilerseniz Urban saç serumlarını 3 yıkamada bir kez kullanmalısınız.

Gliss Saç Serumu

Saçlarda kolay taranma etkisi yaratan aynı zamanda banyo sonrasında yumuşaklık veren Gliss, en çok tercih edilen saç serumları arasında yer almaktadır. Kendine özgü kokuları ve renkleri ile her saça ayrı üretilen ürün, kısa sürede binlerce kişi tarafından kullanılmış, sevilmiştir.

Güçlendirme, canlandırma, koku verme ve daha yumuşak bir etki yaratma amacıyla kullanılan ürün birkaç kullanım sonrasında beklenen sonucu vermektedir. Hemen her banyo sonrasında rahatlıkla tercih edebileceğiniz saç serumunu saçlarınıza şekil vermek için de tercih edebilirsiniz.

Watsons Olive Saç Serumu

Pek çok kişi tarafından organik içeriğe sahip olduğu gerekçesiyle kullanılan Watsons Olive saç serumu, saçlarınızı E vitamini ile beslemektedir. Onarıcı özelliğe sahip olan E vitamini, saçın canlılığını kazanmasını, etkili ve dolgun görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca paraben içermeyen, doğal zeytinyağı ve üzüm çekirdeğinden oluşan serum kendine özgü hoş bir koku vermektedir. Saçınızın rengini ışıldatan, doğal görünümünü koruyan serum aynı zamanda kolaylıkla taranmasına da yardımcı olmaktadır.

Avon Advance Techniques Saç Serumu

Hemen her saç tipi için uygun bir saç serumu olan Avon Advance Techniques, saçlarınızın etkileyici bir güce kavuşmasını sağlayacaktır. Saç diplerinizin güçlenmesini aynı zamanda uçlarındaki kırıkların onarılmasını mümkün kılan serum, kuru şekilde uygulanmaktadır. Durulamanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz pratik bir bakım ürünü olduğunu söylemek doğru olacaktır. Üstelik kısa sürede olumlu sonuç vermesi ise son derece etkileyicidir. Birkaç kullanım sonrasında saçlarınızda oluşacak değişim sizi de şaşırtacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pelin dedi ki:

    ben dove kullanıyordum ama saçımda çok yıpranma var ve onarma yapmıyor sadece gizliyor yıkayınca kullanmayınca falan aynı kötü görüntü yine oluyor bu yüzden patentli keratin kullandım kalıcı olarak etki etti sanırım kullanmadığım zaman bile kırıklar falan görünmüyor.

  2. Melisa dedi ki:

    Urban keratin saç bakım serumundan çok memnunum. Çeşitli markaları denemiş ama pek memnun kalamamıştım. Yaklaşık 6 aydır Urban kullanıyorum ve memnunum ama zamanla saçım alışır aynı etkiyi alamazsam bilmiyorum.

  3. Çağla Acar dedi ki:

    En iyi saç serumu önerileri arasında Urban illa yer alıyor. Ben gliss kullanıyordum aslında memnundum da ama bu Urbana bir şans verme zamanı geldi. 🙂