Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Kahverengi göz makyajı son derece gizemli ve doğal görünen bir makyajdır. Üstelik her göz rengi ile son derece uyumlu bir renktir. Kahverengi far ile yapılan dumanlı göz makyajı gözleri ön plana çıkartır, dramatik bir görüntü sağlar ve son derece çekicidir.

Kahverengi Göz Makyajı Tercih Eden Ünlüler

Kahverengi göz makyajı pek çok ünlünün imzası haline gelmiştir. Onları dumanlı kahverengi göz makyajları olmadan düşünmek pek mümkün değildir. Örneğin Kim Kardashian dumanlı kahverengi göz makyajını oldukça fazla kullanmakta ve bu makyajı ile de çok konuşulmaktadır. Kahverengi göz makyajını çok fazla kullanan ve kendine yakıştıran bir diğer ünlü ise Rihanna’dır. Renkli gözlerine derin bir anlam ve gizem kazandıran kahverengi göz makyajı Rihanna’ya da çok yakışmaktadır. Jennifer Lopez’de dumanlı kahverengi göz makyajı ile dikkat çeken ünlüler arasındadır. Penelope Cruz’un da bal rengi gözlerini kahverengi makyaj ile tamamladığını unutmamak gerekir. Penelope Cruz ’da tıpkı Kim Kardashian gibi kahverengi göz makyajı konusunda ikonik biri haline gelmiştir.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Uygulanır

Kahverengi göz makyajı yaparken öncelikle göz renginize göre kahve tonunu seçmek gerekecektir. Eğer göz renginiz kahverengi ise her tonunu kullanabilir, farklı kahve tonları ile aralara geçişler yapabilirsiniz. Ancak göz renginiz ela, mavi, yeşil ise daha açık kahve tonlarını seçmeniz gerekir. Koyu kahve tonları ile de isterseniz göz uçlarına gölge yapabilirsiniz.

Uygulama esnasında far bazı kullanarak işleme başlayın. Alt ton renginizi seçip fırça yardımıyla göz kapağınıza sürün. Ardından bir ya da iki ton koyu kahverengi ile göz uçlarınıza gölge yapın. Ardından karıştırma fırçası ile birleşme noktalarından iki rengi birbirine yedirin. Siyak ya da koyu kahve bir rimel ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz rimelden önce eyeliner kullanabilirsiniz ancak bu durumda makyajınızın doğallıktan biraz uzaklaşacağını unutmayın.

Kahverengi Far Seçimi Nasıl Olmalı?

Kahverengi gözler için kahverengi far seçiminde istedikleri gibi özgür olabilirler. İsterseniz mat, isterseniz metalik renkler isterseniz de yüksek pigmentli bir far uygulayabilirsiniz. Hepsi kahverengi gözlere çok yakışacaktır. Yüksek pigmentli ve metalik kahve tonlarını gece, mat ve kadifemsi renkleri ise gündüz kullanmanız daha yerinde olacaktır. Renkli gözlerde ise durum biraz farklı renkli göz dikkatleri direk kendine çekeceği için göz çevresini metalik ve de simli farklar ile çevrelemek oldukça aşırıya kaçmış bir görüntü oluşturacaktır. Doğallıktan çok fazla uzaklaşarak gözlerinizin güzelliğini ikinci plana itecektir. Bu nedenle renkli gözlere daha çok mat ve soft kahveler tavsiye edilmektedir. Göz kapağınıza bir miktar kahverengi farı sürdükten sonra daha ince bir fırça ile alt kirpik diplerinize de aynı fardan uygulamanız gözlerinizdeki derinliği ve anlamı arttıracaktır. Far sürerken fırça kullanmanız her zaman daha iyi bir sonuç çıkartacaktır.

Kahverengi Göz Makyajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahverengi göz makyajı yaparken ilk dikkat etmeniz gereken nokta kullandığınız ürünün kalitesidir. Çünkü eğer ürün çabuk dağılırsa gözaltlarınızda birikecektir ve gözaltlarınızda morarmış bir görüntü oluşturacaktır.  İkinci olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise kahverengi farı kemik üzerine sürmemeniz. Sadece yumuşak dokulara ve göz diplerine sürmeniz daha profesyonel bir görüntü sunacaktır. Kaş altına ve kemik üzerine sürülen far kaşlarınızı düşük göstereceği için bakışlarınız değişecektir. Üstelik makyaj kurbanı olmanız ise kaçınılmaz. Kahverengi far sürdüğünüz zaman dilerseniz kirpik diplerinizi yeşil kalem ile hafifçe renklendirebilirsiniz. Böylece bakışlarınıza ve yüzünüze canlılık gelecektir. Özellikle esmer tenliler bu tekniği tercih edebilir.

Kahverengi Göz Makyajı Modelleri

Kahverengi göz makyajı modelleri denince ilk akla gelen doğal makyajdır. Ten rengine yakın bir kahve tonunu göz kapaklarına sürdükten sonra rimel ile tamamlayabilirsiniz. Bu oldukça doğal ve günlük makyaj için ideal olacaktır. İkinci model ise kahverengi dumanlı göz makyajıdır. Göz kapağınızın tamamına açık kahve far sürüp, bir iki ton koyu kahverengi ise göz çukuruna çizgi şeklinde uygulayıp dağıtın. Daha dramatik ve uğraşılmış bir görüntü yaratmak için kirpik diplerinize kahverengi kalem de uygulayabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Olmalı? için yorumda bulun

    Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Olmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Olmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.