Ters French Nedir? Nasıl Yapılır?

Nail Art olarak bilinen tırnak sanatının çeşitlerinden olan French oje modeli, tırnağı temiz bakımlı gösterdiğini düşünen birçok kişinin tercihi olmaktadır. French oje modeli tırnağın uzayan kısımlarını farklı renk oje sürülmesi ile tırnağı uzun kısmını ön plana çıkaran iki renkli oje modelidir. Yeni bir moda akımı olarak karşımıza çıkan ters French oje modeli isminden de anlaşıldığı üzere French oje modelinin tersten uygulanması olarak adlandırılmıştır. French modelinde olduğu gibi iki renk oje kullanılarak yapılan bu modelde farklı renk oje tırnağın uzayan kısmına değil de tırnağın dip kısmına uygulanmaktadır. Ters French oje modeli tırnaklarında yarım ay modelinden hoşlanan birçok kişinin tercihi haline gelmiştir.

Ters French Oje Modeli Nasıl Yapılır?

Ters French Oje Modeli İçin Gerekli Malzemeler

  • Ters French oje modeli için birbirine uyumlu iki renk oje
  • Uygulamanın sonrasında ojenin tırnaklarda kalıntı bırakmaması ve aynı zamanda da tırnakları korunması için base koat olarak bilinen şeffaf renk oje
  • Yarım ay şeklinde kesilmiş olan para bantları

Ters French Oje Modeli Yapımı

Ters French oje modelinde başlamak için ilk olarak base koat şeffaf oje özenle tırnakların tamamına sürülür. Üzerine ters French modeline uygulanmak istenen renk oje yani yarım ay olarak gözükecek olan oje rengi sürülür. Daha iyi sonuç almak için iki kat olarak sürülür. Sürülen ojenin iyice kurulması beklendikten sonra yarım ay şeklinde kesilmiş olan para bantları tırnakların dip kısmına dikkatlice yapıştırılır. İkinci renk oje bantların üst kısmından iki kat olarak sürülür. Ojelerin biraz kuruması beklendikten sonra tırnak diplerine yapıştırılan bantlar çıkarılır. Bantlar çıkarıldıktan sonra base koat şeffaf oje tırnaklara sürülür. Kurutulduktan sonra ters french oje modeli uygulanmış olur.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ayten dedi ki:

    Sanki tırnakların uzamış da altında boşluk var gibi. Anlamıyorum şu saçma sapan modaları.

  2. Selvi Turan dedi ki:

    Sanki tırnaklar uzamış da dipleri çıkmış gibi duruyor. Hiç beğenmedim. Şükür ki modası geçiyor.