Kırmızı Oje Çıkarmanın Kolay Yolları

Kırmızı oje, bakımlı tırnaklarda en çok tercih edilen renklerden olsa da çıkama safhasında epeyce zorluk yaşanmasına neden olmaktadır. Belirgin bir renk olması mutlaka tırnakların kenarlarında küçük kırmızılıkların kalmasına neden olmaktadır.

Kırmızı ojeyi tırnaktan çıkarma konusunda denenmiş ve sonuç alınmış pek çok ipucuyu denemek, çıkarma zorluğu nedeniyle her fırsatta vazgeçilen kırmızı ojeden vazgeçmemeyi sağlayacaktır.

Oje çıkarmak için tercih edilen asetonu doğru bir şekilde kullanmak ve yetersiz kaldığında ek malzemelerle desteklemek bir sonraki renk için tırnakların hazır olmasına imkân verecektir.

İlginizi Çekebilir: Ojeler Nasıl Çabuk Kurur?

Kırmızı Oje Nasıl Kolay Çıkar?

Aseton ile tırnaklardaki oje silinirken pek çok bayan ovma hareketi ile çıkarmaya çalışmaktadır. Kırmızı gibi koyu renkli ojelerin çıkması ise bu işlem ile çok fazla mümkün olmamakta ve tırnak kenarlarında muhakkak kalıntılar kalmaktadır.

İlk ipucu pamuk üzerine dökülen asetonu birkaç dakika kadar tırnakların üzerinde bekletmektir. Birkaç günlük olan ve iyice sertleşmiş olan ojenin bekleme sürecinde yumuşaması pamukla silme işleminde kalıntı bırakmadan ojenin temizlenmesini sağlayacaktır.

Vazelin İle Kırmızı Oje Çıkarma Tekniği

Kırmızı ojeyi çıkarırken karşılaşılan diğer sorunlardan biri de tırnak etlerinin de kırmızı renginden nasibini almasıdır. Tırnak etlerine vazelin uygulanması aseton ile oje çıkarırken tırnakların korunmasına yardımcı olacaktır.

Vazelin sayesinde sadece tırnak yüzeyinde kalan ojenin temizlenmesi de daha kolay olacaktır.

Karbonat İle Kırmızı Oje Çıkarma Tekniği

Karbonatın birçok alandaki mucizevi etkisi kırmızı ojelerin çıkarılmasında da oldukça etkilidir. Aseton ile kırmızı ojenin tırnaklardan temizlenmesinin ardından kalan kırmızı kalıntıları çıkarmak için karbonatlı su dolu bir kabın içerisinde tırnakları bekletmek kolayca çıkmalarını sağlayacaktır.

Karbonat aynı zamanda ojenin altında uzun süre kaldığı için sararan ve yıpranan tırnaklar içinde iyi bir bakım malzemesidir. Tek bir amaç için tercih edilen karbonat tekniği aracılığıyla hem kırmızı ojeyi çıkarmak hem de tırnaklara bakım kazandırmak mümkün olacaktır.

Diş Fırçası İle Kırmızı Oje Çıkarma Tekniği

Yumuşak kıllara sahip kullanılmayan bir diş fırçası da tırnak kenarlarında kalmış kırmızı ojeyi çıkarmak için tercih edilecek yöntemlerden biridir. Tırnak etlerine zarar vermeden hafifçe su altında ya da su dolu bir kabın içerisinde tırnakları fırçalamak bir sonraki oje için tertemiz tırnaklara sahip olmayı mümkün kılacaktır.

Islak Mendil ve Aseton Kırmızı Ojeyi Çıkarır mı?

Oje çıkarmak için asetonu tırnağa uygularken pamuk en çok tercih edilen yardımcı malzemedir. Çoğu zaman istenen sonucu vermeyen pamuğa alternatif olarak ıslak mendil daha etkili sonuç vermektedir.

Islak mendil üzerine dökülen asetonu tırnakların üzerinde bekleterek çıkarmak kalıntı bırakmadan kırmızı ojenin temizlenmesini sağlamaktadır. Aseton seçiminde saf özellikte olanı tercih etmek ise kırmızı oje çıkarmanın zahmetsiz ve sorunsuz olmasına yardımcı olmaktadır.

Kırmızı Oje Kalıntılarını Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oje kalıntıları bakımlı tırnaklarda hem hoş durmayan hem de bir sonraki açık renkli oje tercihinin yapılamamasına neden olan durumlardan biridir. Bayanlar için oldukça can sıkıcı olan bu konu bazı ip uçları ile halledilebilir.

Kırmızı oje kalıntılarını tamamen temizleyebilmek için pek çok kadının bilmediği ip uçlarından biri de tül çorap ve aseton ile çıkarma işleminin yapılmasıdır. Yumuşak dokusu ve esnek yapısı sayesinde tırnaklardaki ojeye yeterince nüfuz eden tül çorap ve aseton kalıntıların iz bırakmadan çıkmasını sağlamaktadır.

Asetonu tırnaklara uygulamak için kullanılan malzeme ne olursa olsun çok fazla sağa sola değdirmeden uygulamak önemlidir. Aksi halde tırnaklardaki kırmızı ojenin kenarlara ve tırnak etlerine bulaşması kaçınılmaz olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kırmızı Oje Çıkarmak Kırmızı Oje Çıkarmanın Kolay Yolları için yorumda bulun

    Kırmızı Oje Çıkarmanın Kolay Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kırmızı Oje Çıkarmanın Kolay Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.