Esmerler Ne Renk Makyaj Malzemesi Tercih Etmeli?

Pek çok kişiye göre daha çekici bulunan esmer tenli kadınlar doğru makyaj malzemesi seçimiyle ve doğru makyajla güzelliklerine güzellik katabilmektedirler. Esmer ten normal tene oranla daha koyu bir ten rengi olmakla birlikte genelde açık tenlere göre daha yağlı bir cilt türüdür. Bu sebeple ten rengi ve cinsi göz önünde bulundurarak makyaj malzemesi seçimi yapılmalıdır.

Esmerler Ne Renk Pudra Tercih Etmeli?

Esmer tenli kişilerde seçilen pudranın renk itibariyle tene uyum sağlaması önemlidir. Esmer tene sahip olanlara kapatıcı özellikleri yoğun olan pudraları tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Esmerler Ne Renk Fondöten Tercih Etmeli?

Ten rengine uyumlu fondöten seçimi çok önemlidir. Tene tam uyum sağlamayan fondötenler kullanıldığında yapay bir görünüme sebep olmaktadır. Bu sebeple fondöten seçimi yapıldığında tene uyumu denenirken el ve bilek bölgesinde değil yüz bölgesinde denemek daha kesin sonuç için dikkat edilmesi gereken bir husustur. Esmer tenler diğer tenlere göre daha yağlı bir yapıya sahip olabilmektedir. Bu sebeple fondöten seçimi yapılırken yağlı ciltlere uygun fondöten seçilmelidir.

Esmerler Ne Renk Allık Tercih Etmeli?

Esmer tene sahip olan kişilere allık rengi seçiminde şeftali ya da kahverengi tonlarında allık tavsiye edilmektedir.

Esmerler Ne Renk Ruj Tercih Etmelidir?

Esmer tene sahip olan kişilere ruj rengi seçiminde koyu renkli rujlar tavsiye edilmektedir. Girilen ortama göre veya gündelik kullanımda açık renk ruj kullanmak isteyenlere de açık pembe ruj önerilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Banu Güneş dedi ki:

    Cilt tonum koyu. Pudra konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Önerisi olan arkadaş var mı?