Kalıcı Göz Kalemi Markaları Kullanımı ve Yorumları

Kalıcı makyaj dediğimiz makyaj kişinin yüzüne tıpkı bir dövme yaptırıyor gibi makinalar eşliğinde hücrelere renk enjekte edilir. Bu neden çok fazla dövme yaptırma işlemine benzetilir. Ancak bu bir poliklinikte ve bir uzman tarafından sterilize bir ortamda yapılması gerekmektedir. Bu nedenle kalıcı makyaj yapmak isterseniz size porselen makyajlarda kullanılan ürünler gerekecektir.

Kalıcı Makyaj Ürünlerinin Özelliği Nedir?

Kalıcı makyaj ürünlerinin özelliği çok uzun saatler yüzünüzde akmadan adeta bir kalıp gibi durabilmesinin yanı sıra, isteseniz de yüzünüzden kolay kolay çıkartamadığınız ürünlerdir. Bu ürünler genel de sahne makyajında, TV programlarında, spot ışıkları altında uzun süre sunuculuk yapacak kişilerde ya da düğünlerde tercih edilir. Bu özelliklerden birine sahip değilseniz kalıcı makyaj ürünleri pek tercih edilmez çünkü cilde normal makyaj ürünlerine göre daha fazla zarar verir. Sebebi ise makyajın kalıcılığını arttıran maddelerin yoğun olarak kullanılmasından dolayı cildin erken yaşlanmadır. Kroylan markası bu tarz ürünlere örnek gösterilebilir. Ancak makyaj uygulandıktan sonra çok güzel göründüğü de bir gerçektir.

Kalıcı Makyaj Göz Kalemi Nasıl Seçilir?

Kalıcı makyaj göz kaleminin asıl amacı gün içerisinde gözümüze sürdüğümüz kalemin akmadan, dağılmadan bizinle birlikte günü tamamlayabilmesidir. Bu çok önemlidir çünkü eğer kalem akarsa tüm makyaj çok kötü görünür. Ağlamış izlenimi verir en kötüsü de gözaltlarında biriken göz kalemi akıntısı sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterecektir. Bu nedenle seçim yaparken mutlaka elinizde ürünü deneyin ve ne kadar süre kalıcılık sağladığınızı kontrol edin. Bununla birlikte ürünün kullanışlı olması, sizin tarafınızdan kolayca sürülebilecek olması gibi faktörler çok önemlidir.

Kalıcı Makyaj Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Makyajınızı yaparken mutlaka göz makyajından başlayın. Pek çok profesyonel makyajlarına bu şekilde başlamaktadır. İlk bazı sürdükten sonra göz kalemizi uygulayın. Ardından eğer kullanacaksanız göz farını uygulayın ve kaleminizin üzerinden bir kez daha geçin. Bu işlem göz kaleminin üzerinde far birikmesine ve bu nedenle rengin cansız görünmesini engelleyecektir. Kalemi tek seferde çekmeye özen gösterin ki girintili çıkıntılı bir görüntü oluşmasın. Gözünüze kullandığınız kalem kalıcı olduğundan yanlışlığı düzeltmekte ona göre hiç kolay olmayacaktır. BU nedenle tek seferde ve elinizi kımıldatmadan sürmeye dikkat edin. Kuyruk kısmını ise dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Göz Kalemi Uygularken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj göz kalemi uygularken öncelikle cilt rengimize göre doğru renk kalemi alıp almadığınızı kontrol edin. Ardından göz kalemini alırken gün ışığında vücudunuzun bir bölgesinde ürünü mutlaka deneyin. Örneğin kolunuzun iç kısmında Ayrıca ürünü alırken satış danışmanına ürünü nasıl çıkarmanız gerektiğini de sorun. Eğer gerçekten çok kalıcı bir ürünse sürdükten sonra temizlerken büyük problem çıkartabilir. Son olarak ürünün yumuşak sürüşlü olduğunu test etmenizde fayda var.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kalıcı Göz Kalemi Markaları Kullanımı ve Yorumları için yorumda bulun

    Kalıcı Göz Kalemi Markaları Kullanımı ve Yorumları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kalıcı Göz Kalemi Markaları Kullanımı ve Yorumları için ilk yorumu yapabilirsin.