Bayram Makyajı Nasıl Olur?

Masumiyetinizi bozmayacak fakat aynı zamanda bayramların en şık isimlerinden biri olmanızı sağlayacak makyaj pek çok kadının ilgisini çekmekte. Bayramlarda özenilen yeni kıyafetler kadar cilt bakımları da dikkat çekiyor.

Temiz ve bakımlı olmanın daha önemli olduğu bu özel günlerde akraba, eş, dost ziyaretleri de günü renklendiriyor. Hem gezerken havadan kolay etkilenmeyecek hem de gün içinde akmasıyla, bulaşmasıyla, abartısıyla sizi rahatsız etmeyecek bir makyaja ihtiyacınız olacaktır.

Bunun için doğal renklerin bir arada bulunduğu, koyu tonlardan ziyade yüzünüze yakışacak açık tonları tercih edeceğiniz bir makyaj uygulamaya özen göstermelisiniz.

Bayramda Cilt Makyajı Nasıl Olur?

Bayramlarda cildinizde abartıya kaçmayacak hafif tonlarda cilt makyajı tercih etmelisiniz. Havanın durumuna bağlı olarak kış ve yaz renkleri farklılık gösterse de önemli olan herkesin pozitif enerji alacağı bir görünüme sahip olmaktır. Bu nedenle cilt makyajınızda tüm uygulamaların yerini birkaç malzemeyle kapatabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz kapatıcı kendi cilt renginize uygun olan bir BB krem ya da CC krem olabilir. Daha doğal görünen bu kapatıcıları herhangi bir fondötenin yerine kullanabilirsiniz. Böylece cildiniz olduğundan daha az makyajlı ancak bakımlı görünecektir.

Kapatıcınızı uygulamadan hemen önce cildinizi peeling ile güzelce arındırmalısınız. Daha sonra nemlendirici kreminizi sürüp cildinizin emmesini beklemelisiniz. Sonrasında yüzünüze kapatıcı uygulayarak birkaç dakika dinlendirmelisiniz.

Bayramda Cilde Allık ve Kontür Uygulanır mı?

Bayramda cildinize kapatıcı uyguladıktan sonra allık tercih etmek isterseniz kontür kullanmamaya özen göstermelisiniz.  Eğer kontür uygulamak niyetindeyseniz bu durumda allık tercih etmemelisiniz. Her ikisinin bir arada kullanılması cildin, abartılı bir makyaj taşımasına neden olmaktadır.

Kontür uygulamak istediğinizde yalnızca alnınıza ve elmacık kemiklerinizin alt kısmına sürmeniz yeterli olacaktır. Hafifçe dağıtılan kontür kiti yüzünüzün daha karakteristik görünmesine yardımcı olacaktır.

Kontür yerine allık tercih ederseniz teninize uygun allığı, kulaklarınızdan iç bölgeye doğru allık fırçasıyla daire çizerek kullanabilirsiniz. Sonrasında sabitleyici bir pudra ile makyajınızı sabit kılabilirsiniz.

Bayramda Göz Makyajı Nasıl Olur?

Bayramda cilt makyajınızın yoğunluğunu hafif tutarak göz makyajınıza odaklanabilirsiniz. Yapacağınız bu makyaj ile cildiniz sade ve zarif görünürken gözleriniz daha iddialı görünecektir.

Göz makyajını yaparken önce çevresine kapatıcı uygulayarak morluk, çizgi var mı kontrol etmelisiniz. Sonrasında göz bazı gibi kullanacağınız farı sabitleyecek bir baz sürmelisiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra tercih edeceğiniz renklere bağlı olarak farı uygulamalısınız.

Arkasından ince ve çok uzun bir kuyruğa sahip olmayacak şekilde eyeliner çekmelisiniz. Eyeliner kalın olursa gözünüzün abartılı koyulukta olmasına neden olacaktır.

Eyeliner sürdükten hemen sonra maskaranızı kullanmalısınız. Şık davetlere, özel yerlere giderken maskaranızı birkaç kat sürebilirsiniz fakat bayramlarda biraz seyrek sürmeniz daha güzel görünecektir. Uzun ancak kalın görünmeyecek bir kirpik daha uygun bulunacaktır.

Bayramda Göz Farı Nasıl Tercih Edilmeli?

Bayramlarda gözünüze uygulayacağınız farın rengi açık tonlarda olmalıdır. Krem-köpük kahve ve koyu kahve geçişleri, bronz-gold ve kahve geçişleri ya da beyaz gri geçişleri çok daha estetik görünmenizi sağlayacaktır.

Tercih edeceğiniz renkler siyah, koyu kahve, bordo, mor tonlarında olacaksa gözlerinizin renk dağılımını dikkatli yapmalısınız. Aksi halde gece makyajına kaçan abartılı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bayramda Dudak Makyajı Nasıl Olur?             

Bayramda geleneksel bir ortam içerisinde olacağınız için el öpme âdetine ayak uydurmanız beklenecektir. Dolayısıyla dudağınıza uygulayacağınız makyaj oldukça önemlidir.

Sürülmüş koyu tonda rujlar, parlatıcılar öpülen elleri de dudaklarınızı da lekeleyecektir. Bu nedenle göz makyajınızın aksine yoğunluğun daha hafif olduğu dudak makyajı tercih etmelisiniz. Belki hafif bir dudak kalemi ya da basit bir dudak parlatıcısı yeterli olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bayram Makyajı Nasıl Olur? için yorumda bulun

    Bayram Makyajı Nasıl Olur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bayram Makyajı Nasıl Olur? için ilk yorumu yapabilirsin.