Burun Küçültmek için Makyaj Hileleri

Burun şeklinden şikâyetçi olan birçok bayan için makyaj, kurtarıcı niteliğindedir. Cildinizin olması gerekenden daha güzel ve estetik görünebilmesi için burnunuzu da makyaj hileleri ile değiştirebilirsiniz. Küçük, büyük, geniş ya da dar burun sahibi olmak isteyen pek çok kişi için birkaç pratik malzeme ve püf nokta, işinizi görmenize yardımcı olacaktır.

Burun Küçültmek için Makyaj Hilesi Nasıl Yapılır?

Burnunuzun olduğundan daha küçük görünmesini sağlamak için yapmanız gereken birkaç pratik işlem bulunmaktadır. Her şeyden önce doğru uygulama yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde burnunuzun olduğundan daha iri görünmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Burun küçültme hilesi fondöten, kontür kiti, aydınlatıcı ve bir miktar allık ile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Malzemelerinizi eksiksiz şekilde kullandığınızda burnunuzda sorun teşkil eden irilik, kemik sorunu ve yamuklukların önüne geçebilirsiniz.

Fondöten ile Burun Küçültme Hilesi Nasıl Yapılır?

Burnunuzun hem büyük hem de uzun olduğunu düşünüyorsanız bu durumda iki ayrı işlem ile küçültme hilesini tamamlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, kendi ten renginizden daha koyu bir fondöten tercih etmektir. Fondöteninizi ince bir karıştırma fırçasının üzerine iki pompa şeklinde damlatmalısınız.

Kaşlarınızın başladığı noktadan itibaren burun kanadınıza kadar fondöteni indirmelisiniz. Burnunuzun tam orta noktasını baştan sona kadar boş bırakmalısınız. Böylece burnunuz daha dar görünecektir. Aynı zamanda kısa görünmesini mümkün kılmak içinse kaşlarınızın orta noktasına ve alnınıza yoğunluklu olarak fondöteni uygulamalısınız. Kemiğin kısaltılması bu şekilde çok daha kolay ve estetik olacaktır.

Fondöten ile burun küçültme hilesinde fondöteni abartılı kullanmamaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda çizgi çekip yan taraflara dağıtırken fırçanızdan yardım almayı ihmal etmemelisiniz.

Kontür ile Burun Küçültme Hilesi Nasıl Yapılır?

Burun üzerinde makyaj hilesi yapmak isteyen pek çok bayan özellikle kontür işlemini tercih etmektedir. Kişinin olduğundan daha güzel ve estetik bir buruna sahip olmasını sağlayan kontür işlemi yalnızca birkaç dakika içinde uygulanabilmektedir.  Kontürü uygularken kendi ten renginizden bir ton açık bir ton kapalı iki ayrı kontür kiti satın almalısınız. Küçültme işlemini yapabilmek için önce açık kontür kitini, burnunuzun üst düz kemiği üzerine sürmelisiniz.

Sonra yan kanatlardan göz pınarlarına doğru çıkmalı ve elinizle hafifçe dağıtmalısınız. Açık tonlu kontür kitini sürdükten sonra ince uçlu bir fırça ile kontür kitini burun kemiğinizin sağ ve sol bölgesinden yukarıya doğru çıkarmalısınız. Yukarı çıkarma işlemini yaparken çizgiyi bozmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde yamuk bir burun oluşturmanız kaçınılmazdır. Koyu tonlu kiti uyguladıktan sonra aynı şekilde parmak ucunuzla yavaş yavaş dağıtmalısınız.

İstediğiniz kalınlığa geldiğinde burnunuzun daha ince olduğunu daha küçük göründüğünü fark edebilirsiniz.

Aydınlatıcı ile Burun Küçültme Hilesi Nasıl Yapılır?

Cilt makyajının en önemli parçalarından bir olan aydınlatıcılar aynı zamanda mükemmel hile malzemeleridir. Makyajla cildinizde ciddi değişiklikler yaratmak isterseniz aydınlatıcılardan faydalanabilirsiniz.

Burun küçültme hilesi için aydınlatıcı kullanmak istediğinizde burnunuzun uç ve tepe noktasından faydalanmanız gerekmektedir. Fondöten ya da kapatıcınızı sürdükten hemen sonra başka bir ürün kullanmadan burun ucunuzun olduğu yuvarlak kısma aydınlatıcı bırakabilirsiniz.

Serçe parmağınızla aydınlatıcıyı dağıtarak yüzünüzün odak noktasını bu bölge olarak belirleyebilirsiniz. Bunun yanında kaşlarınızın orta noktası olarak bilinen tepe bölgesine de alnınızla beraber aydınlatıcı uygulamanız gerekmektedir. Bu işlemin hemen arkasından burnunuzun daha kısa ve küçük göründüğü dikkatinizi çekecektir.

Allık ile Burun Küçültme Hilesi Nasıl Yapılır?

Makyaj yapımında kullanılan en eski malzemelerden bir tanesi allıktır. Cildin olduğundan daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayan allıklar aynı zamanda yüz makyajı hilelerinin de olmazsa olmazıdır. Bilhassa burun bölgenizde fark yaratabilmek için allıklardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Büyük, uzun, iri veya kemikli burunlar için allık kullanımınızda değişiklik yapmanız oldukça önemlidir. Allığınızı sürerken dışardan içeri doğru sürmeye dikkat edersiniz. Eğer burnunuzun daha küçük görünmesini isterseniz bunun tam tersini yapmalısınız.

Allığı kullanırken içten dışarı doğru bir yoğunlaşma tercih etmelisiniz. Bu şekilde burun bölgesi daha küçük ve dar bir görünüme ulaşacaktır. Bunun yanında tercih ettiğiniz allığın rengi bronz ya da bakır tonlarında olursa cildinizin daha estetik, küçük ve etkileyici göründüğünü siz de fark edersiniz.

Kemikli Burunları Küçültmek İçin Nasıl Makyaj Hilesi Yapılır?

Bay bayan fark etmeksizin pek çok kişinin şikâyet ettiği burun yapılarından biri, kemikli görüntüdür. Burun bölgesinde çıkıntıya neden olan bu görüntü, kemerli burun olarak da bilinmektedir.

Dümdüz olduğunda daha estetik görünen burun bölgesi için kemerli kemikler birkaç makyaj hilesi gerektirmektedir. Dolayısıyla burun bölgenizde makyaj hilesi yaparak kemik sorunundan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Kemikli burunları küçültmek için tercih edeceğiniz fondöteni ya da kapatıcıyı bir ton koyu seçmelisiniz. Sonrasında yalnızca kemerli olan bölgeye bir miktar uygulayarak burun bölgenizde hafifçe dağıtmalısınız. Kalan kısımlara ise kendi ten renginize uygun fondöten sürmelisiniz. Bu şekilde kemerli olan bölge biraz daha gölgelendirilmiş olacaktır.

Yamuk Burunları Küçültmek İçin Nasıl Makyaj Hilesi Yapılır?

Makyaj yaparken sizi zorlayacak ve görüntünüz üzerinde etkisi olacak en büyük sorun, yamuk bir buruna sahip olmanızdır. Cildinizin olduğundan farklı görünmesi, yüzünüzün daha iri ya da asimetrik olmasının nedeni yamuk olan burnunuzdur. Buna engel olmak ve daha güzel bir görüntü yakalamak için burnunuza birkaç makyaj hilesi uygulayabilirsiniz.

Burnunuzun yamuk olan bölgesine kontür kiti uygulaması yapmalısınız. Kontür kitini yalnızca yamukluk olan bölgeye sürmeli tam tersi alana ise aydınlatıcı dağıtmalısınız. Bu şekilde kontür kiti uyguladığınız nokta, gölgede kalırken aydınlatıcı sürdüğünüz bölge çok daha dikkat çekici olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Burun Küçültmek için Makyaj Hileleri için yorumda bulun

    Burun Küçültmek için Makyaj Hileleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Burun Küçültmek için Makyaj Hileleri için ilk yorumu yapabilirsin.