Dolgun Saçlar İçin Doğal Yöntemler

Saçlar üzerinde, stresten rüzgâra kadar her etkenin rolü bulunmaktadır. Sönük ve bakımsız görünen saçların aksine, dolgun ve daha gür görünen saçlara sahip olmak oldukça kolaydır. Düzgün bir beslenme, bakım maskeleri ve birkaç ipucu sayesinde saçınızın dilediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bilhassa ince telli saçlara sahip olan bayanların en büyük problemi, sönüklüktür. Dolgun, parlak, gür ve daha etkileyici saçlara sahip olmak için yapmanız gereken en önemli şey saçlarınıza gereken özeni göstermenizdir. Ne kadar bakarsanız saçlarınız o kadar kolay toparlanır dolayısıyla istediğiniz görüntüyü yakalamanız da bir o kadar kolay olur.

Hormonlar ve genetik faktörler kadar çevresel etkenler de saç yapısı üzerinde söz sahibidir. Dolayısıyla saçınıza dilediğiniz görünümü kazandırmak sizin elinizdedir.

Mayonez ve Aloe Vera ile Dolgun Saçlar

Haftanın iki gecesi düzenli olarak yaptığınız mayonez ve aloe vera maskesi ile saçlarınız tahmin ettiğinizden çok daha kısa bir sürede dolgunlaşacaktır. Geceleri uyumadan önce yapılması gereken maske, bir süre uygulandıktan sonra saç tellerinin güçlenmesini ve daha gür olmasını sağlamaktadır. Diplerden çıkan yeni saç telleri daha kalın ve ışıltılı büyümektedir.

25 gram aloe veranın üzerine 45 gram mayonez karıştırın. Üzerine bir adet domatesi rendeleyin. Güzelce harmanladıktan sonra saçlarınızı hafifçe ıslatıp üzerine uygulayın. Uyumadan yarım saat önce saçlarınıza sürüp 25 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık suyla temizleyerek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Kısa Kesim ile Dolgun Saçlar

Saçları olduğundan daha dolgun göstermenin birkaç yolu bulunmaktadır. Pudra ya da saç kurutma hileleri dışında saç renginiz ve kesim tarzınız da dolgunluk üzerinde etkilidir. Saçınızı ne kadar kısa kestirirseniz o kadar çok göründüğünü fark edersiniz. Özellikle kulak hizası ve yukarısında daha gür ve hareketli görüneceğinden şüpheniz olmasın.

Uzadıkça incelen ve ağırlaşan saçlar zaman içinde sönük ve bakımsız görünecektir. Bu nedenle en uzun boyun hizasında bırakılmalıdır. Bu şekilde istenildiği gibi güzel bir görüntü elde edilebilecektir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Dolgun Saçlar

Saç bakımının en etkili ürünlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı, saçların sönük ve yıpranmış durumunu ortadan kaldırmaktadır. Haftada yalnızca 1 kez uygulanması gereken maske ile saçınızın düzenli şekilde bakım görmesini sağlayabilirsiniz. Böylece yaklaşık 3 hafta sonra daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Saçları Dolgun Gösterme Hileleri

İçerisine bir şey koymadan yalnızca saf Hindistan cevizi yağını saçlarınızın uçlarından diplerine kadar uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten hemen sonra ılık suyla yıkayın. Etkisini kısa süre sonra fark edebilirsiniz.

Doğru Kurutma ile Dolgun Saçlar

Saçların hacimli ve dolgun görünmesiyle ilgili yanlış bilinenlerden biri de kurutma taktikleriyle ilgilidir. Saçınızı yıkadıktan hemen sonra kurutursanız kısa süre içinde sönmesine neden olursunuz. Nem oranını olabildiğince düşürebilmek için önce havlu kullanmalısınız. Havluyla yoğun ıslaklığı aldıktan sonra saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz.

Hacimli saçlara sahip olmak için saçınızı arkadan öne atarak kurutmalısınız. Tarak ya da fırça yardımıyla saç taramak saçın kırılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçınızı serbest bırakarak arkadan öne attırıp doğal şekilde kurutmalısınız. Başınızı kaldırdığınızda çok daha dolgun olduğunu fark edebilirsiniz.

Sarımsak ve Bal ile Dolgun Saçlar

Sarımsak, saç besleme konusunda pek çok bakım ürününden daha etkilidir. Bu nedenle haftada en az bir kez sarımsak maskesi uygulanması önemlidir. Saçınıza kokusu nedeniyle uygulamaktan kaçındığınız sarımsağın, dolgunluk kazandırdığını unutmamalısınız. Kokusundan rahatsızlık duymamak için limon ya da portakal kabuğunda hazırlayabilirsiniz.

Saçlarınızın diplerine bir yemek kaşığı bal ve en az 5 diş sarımsak rendesini karıştırıp uygulayın. Saçınızın 1 saat bu şekilde beklemesini sağlayıp daha sonra durulayın. Böylece beslenen dipler daha gür ve etkileyici saçlar çıkaracaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dolgun Saçlar İçin Doğal Yöntemler için yorumda bulun

    Dolgun Saçlar İçin Doğal Yöntemler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dolgun Saçlar İçin Doğal Yöntemler için ilk yorumu yapabilirsin.