Dudak Kalemi İle Dudaklar Nasıl Dolgunlaştırılır?

Kalın ve dolgun dudaklar herkesin en büyük isteği. Kadını bir başka güzel gösterir. Eğer dudaklarınızın dolgunluğu size yeterli gelmiyorsa bir takım kozmetik hileler ile daha dolgun görünümlü dudaklar yakalayabilirsiniz.

Dudak Kalemi İle Dudak Dolgunlaştırma

Çok eskiden beri bilinen ve uygulanan bir yöntem olan dudak kalemi ile dudak dolgunlaştırma işlemi aslında en basit ve pratik yöntemdir. Önemli olan doğru renk ve yapıdaki dudak kalemini seçebilmek ve dudak kalemini tam olması gereken yere olması gerektiği gibi uygulamaktır. Bunun için önce uygulayacağınız rujun en fazla bir ton koyusu, en doğal sonuç içinse yarım ton koyusu bir dudak kalemi kullanın. Dudak kalemini dudak çizginizin yarım santim dışına gelecek şekilde çekin ve dudağı çerçeveleyin. Daha fazla dışarı taşırırsanız korkunç bir görüntü olacaktır. Ardından ruju sürmeden önce teninizden bir ton açık kapatıcı ile çizginin hemen dışından bir kez fırça yardımı ile geçin ki dudağınızın etrafından ışığı yansıtarak daha dolgun görünmesini sağlasın. Son olarak rujunuzu uygulayın.

Dudak Kalemi Nasıl Seçilir?

Dudak kalemi seçimi son derece önemlidir. Almadan önce yapısına bakmalısınız. Eğer çok sert bir yapısı varsa sakın almayın. Dudak kalemleri kolay sürülebilir olmalı. Bununla birlikte kullanacağınız rujun yarım ve ya bir ton koyusunu kullanmaya özen gösterin yoksa 80’lerin kliplerinde gibi görünürsünüz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aysel Arslan dedi ki:

    Dudak kalemi en klasik yöntem ama bu yöntemi eline yüzüne bulaştıranlar çok fazla. Düzgünce yapamayacaksanız yapmayın arkadaşım.