Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj trendleri her yıl değişirken, kendi içindeki makyaj kavramlarının da farklı bir boyut kazanmasına olanak sağlamıştır.

Geçtiğimiz yıllarda ışıltılı makyaj denince akla gelen oldukça parlak makyajların yerini günümüzün son derece şık ve doğal duran bir yaz makyajı trendi almıştır.

Işıltılı yaz makyajı yaparken kullanılan malzemelerin özellikleri oldukça önemlidir. Yaz aylarının açık hava davetleri için duru ve doğal bir güzellik katacak olan makyaj malzemeleri idealdir. Doğru uygulanmış bir ışıltılı yaz makyajı için, bu trendin nasıl yapıldığını iyi bilmek gerekir.

Işıltılı Yaz Makyajı Yapmanın İncelikleri

Şık ve kaliteli duran bir makyaj için kurallar vazgeçilmezdir. Makyaj malzemelerini gelişigüzel kullanmak yerine belli bir sıraya koymak makyajın kalıcılığını ve güzelliğini artırmaktadır.

Işıltılı yaz makyajında amaç cildin aydınlık görünmesine katkı sağlayacak malzemeleri tercih etmek olmalıdır. Kapatıcı ve fondöten kullanırken cilt rengini kapatacak koyu tonlardan kaçınmak en doğrusudur.

Işıltılı Yaz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Makyajın her türlüsü için yeterince nemlendirilmiş bir cilde ihtiyaç vardır. Cilt türüne en uygun nemlendirici ile mutlaka cilt nemlendirilmelidir.

Ardından cildin rengini eşitleyici ve kapatıcı özellikteki fondöten kullanılmalıdır. Pudra her makyajda kullanılması önerilen bir malzeme olmamasına karşın, yaz makyajına ışıltı katmak için pudra tercih edilmelidir.

Yüz makyajına ışıltı ve parlaklık kazandırmak için he far ve ruj gibi detayların parlak renklerden oluşması yeterlidir. Her detayın parlak ve dikkat çekici özellikte olması makyajın oldukça doğallıktan uzak durmasına neden olacaktır.

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlerin makyaj yaparken öne çıkmasını ve kusursuz görünmesini sağlamak için tercih edilen teknik ve malzemelerin kalitesi son derece önemlidir.

Eyeliner, göz kalemi ve rimel gibi göz makyajı için gerekli malzemelerin hafif ışıltılı olmalarında sakınca yoktur. Far seçiminde ise pastel renklerin aydınlık tonlarından yararlanılarak ışıltıya doğallık kazandırılabilir.

Göz makyajında ışıltının yoğunlukta olmasını isteyenler takma kirpik tercihinde bulunarak dikkat çeken bir yaz makyajına sahip olabilirler. Abartıdan olabildiğince uzak olarak eksiksiz bir makyaj, yaz sezonun trend makyajı ile davetlerde bulunmayı sağlayacaktır.

Doğal Işıltılı Yaz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her daim güzel ve alımlı görünmek için kuaföre gitmek yerine birçok bayan evde kendi kendine makyaj yapmayı tercih etmektedir. Yüz özelliklerini ve beğenilerini benimsemiş olanlar için evde makyaj yapmak kolay olduğu kadar keyiflidir de.

Makyajın gün boyunca kalıcılığını sağlamak için uygun bir zemin hazırlamak ve renk seçiminde birbirine uygun malzemeler kullanmak gerekir.

Aydınlık görünen bir makyaj için burun kemiğinin üzeri, göz altları ve çene gibi bölgelere yeteri kadar ışıltı kazandırmak önemlidir. Her zaman yapılan makyajı ufak dokunuşlar ile daha kusursuz göstermek için dikkat edilmesi gereken noktaları bilmek yeterlidir.

Makyaj sırasında gösterilen özen mutlaka makyajın tamamlanma aşamasında da gösterilmelidir. Göz makyajının eksiksiz olduğundan emin olmak kaşların taranmış olması ve en son olarak ışıltıyı hareketlendirecek şık bir ruj seçimi ile yaz makyajı tamamlanmalıdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.