Kirpikleri Daha Uzun Gösterecek Makyaj Hileleri

Makyaj yapmak kadınlar için vazgeçilmez bir tutkudur. Özellikle göz makyajı her kadının bayıldığı bir detaydır. Göz makyajında ise en önemli görevi belki de rimeller üstlenmektedir. Günün makyajı ister ağır olsun ister hafif olsun o gün ki yapılan makyaj mutlaka rimelle tamamlanmalıdır. Aksi takdirde göz makyajınız eksik kalacaktır. Her kadın uzun kirpikleri ve etkileyici bakışları olsun ister. Bunun birçok yolu vardır elbette. Makyajınız esnasında kirpiklerinize uygulayacağınız bazı yöntemler de bu bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kirpiklerinizi Uzun Gösterecek Makyaj Hileleri

1)Kirpik Tarağı: Kadınlar çoğu zaman kirpik tarağının makyaj için o kadar da önemli bir araç olmadığını düşünürler. Hâlbuki kirpik tarağını kullanmayı alışkanlık haline getirdiklerinde çok daha güzel ve etkili kirpiklere sahip olacaklardır. Kirpik tarağı iki aşamada kullanılmalıdır. İlk aşamada rimel sürmeden önce kullanılarak kirpikleri birbirinden ayırabilir, karışık görüntüyü yok edebilirsiniz. Son aşamada ise rimeli sürdükten sonra kullanırsanız rimel kalıntılarını temizleyerek kirpiklerdeki yapışmayı önler ve temiz bir görüntü elde edersiniz.
2)Kirpik Kıvırıcı: Kirpik kıvırıcı kullanmak gözlerinize daha büyük bir görüntü verecektir. Bunu rimelle birleştirdiğinizde ise ortaya çok güzel bir görüntü çıkacaktır. Kirpik kıvırıcıyı kullanırken dikkat etmeniz gereken tek husus kıvırıcıyı rimelden önce uygulamaktır. Eğer rimelden sonra uygularsanız bu kirpiklerinize zarar verecek, kirpiklerinizin kırılmasına yol açacaktır.
3)Fazlaya Kaçma: Rimelinizi uygularken ‘’daha fazla sürersem daha güzel görünür’’ düşüncesinden vazgeçmeniz gerekmektedir çünkü rimeli üst üste çok fazla kullanmak ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkaracaktır. İdeal olan yoğunluk ise rimeli iki kat kullanmaktır.
4)Doğru Maskara: Öncelikle nasıl bir rimel istediğinize (uzunluk, hacim veren, yelpaze etkisi yaratan) karar vermelisiniz. Daha sonra isteğiniz doğrultusunda size uygun rimeli aramalısınız. Eğer rimelinizi eczaneden aldıysanız ve içeriğinde besleyici maddeler varsa bu sizin için çok büyük bir avantajdır ancak rimele çok fazla para vermek istemiyorsanız kozmetik mağazalarında uygun fiyatlı başarılı ürünler bulabilirsiniz. Önemli olan beklentilerinizi karşılamasıdır.
5)Acele Etme: Rimeli sürerken sabırlı ve sakin olmalısınız. Rimeli kirpiklerinize yavaş yavaş ve diplerden uçlara doğru hafif baskı yaparak uygulamalısınız. En son işlemde ise rimelinizi kirpik uçlarınıza çok çok hafif bir şekilde uygulayarak kirpiklerinizdeki topaklanmayı engelleyebilirsiniz.

6)Farklı 2 Rimel Kullanın: Kulağa ilginç gelen ama etkili olan bir yöntem ise 2 farklı özelliğe sahip rimel kullanmaktır. Rimelinizi sürerken önce bir kat rimelinizin birini sonra üstüne diğer rimelinizi sürdüğünüzde ortaya uzun ve dolgun kirpikler çıkacaktır.
7)Pudralayın: Kirpikleri pudralamak kadınlar arasında az bilinen ama oldukça etkili bir yöntemdir. Rimelinizi sürmeden önce kirpiklerinize bir miktar pudra uygularsanız bu hem rimelinizin daha kalıcı olmasını sağlayacak hem de daha sağlıklı bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Maskaralar çok uzun ömürlü makyaj malzemeleri değildir. Güzellik uzmanları bir rimelin ömrünün en fazla 3 ay olduğunu söylüyor. Daha sonrasında bozulmaya başlıyor. Bunu rimelinizin kokusuna ve yapısındaki değişikliğe bakarak çok rahat anlayabilirsiniz. Bu yüzden böyle bir değişikliği fark ettiğinizde ve 3 aylık süreyi doldurduğunda rimelinizi mutlaka değiştirmelisiniz.

Kirpikler İçin Bakım Önerileri

Rimel, kirpiklerimi uzatsın ama rimel olmadan da kirpiklerim uzun ve dolgun olsun diyorsanız bunun için çeşitli markaların kirpik serumlarını kullanabilirsiniz. Daha doğal yöntemler olarak da Hint yağı ve badem yağı sürebilirsiniz. Diğer önemli bir husus ise uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeniz gerektiğidir. Aksi takdirde gece boyunca kirpikleriniz rimelli kaldığı için sertleşecek ve dökülecektir. Yukarda da belirttiğim hususları uyguladığınız sürece uzun kirpiklere ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kirpikleri Daha Uzun Gösterecek Makyaj Hileleri için yorumda bulun

    Kirpikleri Daha Uzun Gösterecek Makyaj Hileleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kirpikleri Daha Uzun Gösterecek Makyaj Hileleri için ilk yorumu yapabilirsin.