Transparan Pudra Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm makyaj malzemelerinin hemen hemen ortak özelliği cildin kusurlarını kapatmak, cilde renk vererek kişinin hatlarını daha belirgin kılmaktır. Öncelerde transparan pudra renksiz olması sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılmaya gerek görülmemiştir. Makyaj sabitleme özelliğine olan farkındalığın getirdiği popülerlikle artık pek çok kişinin tercihi haline gelmiştir. Öncelerde sinema ve televizyon sektöründe parlama olmasın diye kamera karşısına çıkmadan kullanılan transparan pudralar artık sağladığı kadifemsi görünüm sebebiyle pek çok kişinin makyajı için vazgeçilmezi haline gelmiştir. Makyajın üzerine sürüldüğünde İlk anda belirgin bir rengi olmadığı için bugüne kadar pek tercih edilmeyen transparan pudra ürünü toz ve sıkıştırılmış halde satılmaktadır.

Transparan Pudra Neden Kullanılır?

Yağlı ciltlerin sorunu olan makyaj sonrası ciltte istenmeyen parlaklığa karşı transparan pudra makyaj bitimi sonrası makyajın üzerine uygulanabilmektedir. Gün içinde parlayan makyaja karşı transparan pudra kullanarak makyaj tazeliği sağlanabilmektedir. Makyaj sırasında kapatıcı uygulanan gözaltı bölgelerinde ve kapatıcı uygulanan diğer bölgelerde bazen gün içinde kapatıcının etkisi azalabilmektedir. Kapatıcı kullanılan bölgelerde gün boyu kapatıcı etkisini sağlamak için transparan pudra kullanımı makyaj sabitleyici özelliğinden dolayı tercih edilmektedir. İçinde ışıltılar bulunduran transparan pudra ile strobing etkisi elde edilebilmektedir. Makyaj sonrası makyajın üzerine transparan pudra kullananlar makyajlarını sabitleyip hem de aydınlık bir görünüm elde edebilmektedirler.

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?

Makyaj sonrası makyaj üzerine uygulanan transparan pudra makyaj renginde bozulmaya ve beyazlamaya sebep olmamaktadır.  Makyaj tamamlandıktan transparan pudra istenilen bölgeye veya tüm yüze uygulanabilir. Transparan pudra kullanımında büyük boy pudra fırçası kullanımı uygundur. Büyük boy pudra fırçası pudraya batırılır. Fazlalıkları silkelenir. Fırça ile tüm yüze bastırmadan daireler çizerek sürülür. Belirgin bir rengi olmamasına karşın transparan pudranın da çeşitleri vardır.  Tercihe göre bu ürünlerden de kullanılabilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Transparan Pudra Nedir? Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Transparan Pudra Nedir? Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Transparan Pudra Nedir? Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.