Yüzü Daha İnce Gösteren Makyaj Hileleri

İnsanların güzel görünmek istemeleri milattan önce 3500 yıllarına kadar dayanmaktadır. İlk olarak Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar tarafından kullanılan makyaj, günümüzde önemli bir sektör haline gelmiştir. Güzelleşmek için değişik malzemeler kullanılarak çeşitli yollara başvurulmuştur. Makyaj da bunlardan biridir.

Makyaj Nedir, İnsanlar Neden Makyaj Yapar?

Makyaj; insana kendini özel ve güzel hissettiren, etkili bir güzelliğe sahip olmak amacıyla, yüzdeki kusurları kapatma işlemidir. İnsanın kendini güzel hissetmesi için yapılır. Bazen o etkili güzelliğin ortaya çıkarılmasını engelleyen kusurlar olur ve o kusurları kapatmak isteyebilirsiniz. Bilindiği üzere makyajın yüz üzerindeki etkisi büyüktür. Normalde kilo olarak fazlanız olmasa bile toplu yüz yapısından şikâyetçi olabilirsiniz, yüzünüzü daha ince göstermek isteyebilirsiniz. Yüzü daha ince göstermek için birkaç makyaj hilesini uygulayabilirsiniz. Şayet kilolu olmamanıza rağmen toplu bir yüz yapınız varsa bazı makyaj tekniklerinden yararlanılarak ince yüz hatları yaratabilirsiniz. Halkalıdaki seksi kızlar halkalı escort web sayfasında sizlerle buluşuyor. Makyaj sayesinde yüzünüzü istediğiniz gibi göstermek mümkündür. Unutmayın ki bu öneriler, sadece yüzüne kilo alan kişiler için daha uygundur. Yüzü toplu olmayan kişiler uygulamasından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde kötü bir görünüme kavuşabilirler.

Yüzü İnce Göstermek İçin Fondöten Kullanımı

Fondöten seçimine başlanıldığında, iki renk fondötene ihtiyaç duyulur. Biri ten renginde fondöten, diğeri bir iki ton koyu fondöten olacaktır. Ten renginde olanı tüm yüze uygularken, koyu olana kapatmak, gizlemek istediğiniz bölgeye uygulamanız gerekmektedir. Fondöteni iyi uygulamak için tercihen kesik uçlu büyük bir makyaj fırçası yardımıyla ve yumuşak hareketlerle yapılması gerekmektedir. Fırçaya fondöten aldıktan sonra elimizle fırçaya hafif şekilde vurarak, yoğun uygulamadan kaçınmalısınız.

Yanakları Aydınlatarak Kemikleri Ortaya Çıkarmak

İnce yüz kemikli yüz demektir. Zayıf bayanlara dikkat edildiği zaman elmacık kemikleri göze çarpmaktadır. Ancak yüzü toplu olan bir bayanda elmacık kemikleri pek görülmemektedir. Yüzünüzü ince göstermek istiyorsanız, birinci hileniz elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak olacaktır. Elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye aydınlatıcı uygulayarak, bölgeyi ortaya çıkarabilirsiniz. Aydınlatıcınız cilt renginden bir ton açık olmalıdır. Alt tarafına da koyu bir fondöten uygulayıp gölge işlemi yaparak, elmacık kemiklerin olduğu bölgeyi dolgun, alt tarafı inceymiş gibi göstererek yüzü zayıf gösterilebilirsiniz.

Yüzü İnce Göstermek İçin Dikkatleri Dudaklara Çekmek

Yanakları aydınlatıp gölge yaptıktan sonra, çekici bir ruj uygulaması yapılırsa, gözler dudaklara kayar ve yanaklara yapılan uygulama dikkat çekmez. Ancak koyu ve belirgin rujlarlardan kaçınılmalıdır, koyu renkli rujlar yüz hatlarınızın daha kilolu görünmesine sebep olur. Bu yüzden açık renkli rujlar uygun olacaktır.

Örnek olarak beyaz tenliler için açık pembe, kırmızı veya mercan, esmer tenliler için bej veya ten rengi rujlar yüzü ince göstermek için yapılan hilelerin vazgeçilmezidir. Açık renkli rujlar dudağı dolgun gösterir ve yanakları ve yüzü daha inceymiş gibi gösterir.

Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Seçimi Ve Uygulaması

Allık seçimi ruj seçimi kadar önemlidir. Allık renginin bronz ve parlak olması, hem güzelliğinizi ortaya çıkarır hem yüzünüzü ince gösterir. Allık seçimi kadar uygulamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Fırça ilk allığa batırıldığında, üfleyerek fazlalıkları atıp abartıdan kaçınmalıyız. Elmacık kemiklerin altından göz bitişine kadar dışa doğru yapılmalıdır, keskin açılar bırakılmamalıdır. Allık uygularken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta uygulama sırasında buruna çok yaklaştırılmamalıdır. Allık uygulayıp direk bırakılmamalıdır, işlemden sonra bir süngerle yumuşak hareketlerle dağıtılmalıdır. Eğer allık yuvarlak şekilde uygulama yapılırsa yüz daha yuvarlak ve şişman gözükebilir.

Gözleri Büyük Göstermek İçin Uygulamalar

Bayanların en çekici yeri kuşkusuz gözleridir. İlk iş olarak, gözaltlarınızda morluk varsa bunlar kapatılmalıdır. Cilt renginize uygun gözaltı kapatıcıyla kapatabilirsiniz. Gözaltlarına uygulanan aydınlatıcıların beyaz olmamasına dikkat edilmelidir. Beyaz kapatıcılar dikkatleri daha çok gözaltlarına çeker, demode ve yapay görünür. Doğal bir görünüm tercih ediyorsanız, cilt renginizden bir ton açık pudrayla da aynı işlemi yapabilirsiniz.

Gözlerinize kedigözü makyajı yaparak, yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayıp, aynı zamanda çekici de görülebilirsiniz. Göz kapağınıza koyu renk far uygulaması yaparak, gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Gündüz makyajı yapıyorsanız, toprak tonları, gece makyajı yapıyorsanız siyah veya füme rengi kullanabilirsiniz. Kirpik diplerine uyguladığınız eyeliner’i göz üstünden dışa doğru kuyruk yapıp alt tarafla birleştirilip, gözlerin daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Tam kirpiklerinizin başladığı yerden kalın bir eyeliner çizgisi uygularsanız, kirpiklerinizdeki seyrek boşluklar kapanır. Gözün içine beyaz veya krem rengi kalem uygulayarak gözlerin daha aydınlık ve büyük gözükmesini de sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki siyah göz kalemi, gözün içine uygulandığında gözü olduğundan daha küçük gösterebilmektedir.

Yüzü İnce Göstermek İçin Daha Uzun Ve Gösterişli Kirpikler 

Kirpiklerinize rimel diplerinden başlayarak sürünüz. Diplerinden sürmeyip uçlarına doğru sürdüğünüzde kirpikleriniz cansız gözükür. Uzun ve dolgun kirpikler gözleri daha büyük göstereceği için yüz daha küçük gözükür.

Yüzü İnce Göstermek İçin Öne Çıkan Çeneyi Gizlemek

Yüzü toplu veya yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlarda, çene biraz çıkık gibi durabilir, Bunu saklamanın bir yolu da koyu renk fondöten uygulayıp çeneyi gizlemektir.

Yüzü İnce Göstermek İçin Kaş Yapısı

Doğuştan itibaren ince kaşlara sahip bayanlar biraz şanssızlardır. Çünkü ince kaş yüzü daha ön plana çıkardığı için daha şişman veya toplu gözükür. Eğer kaşlarınız inceyse fazlalaştırmadan kaşlarınızı biraz kalınlaştırarak yüzü daha şişman görünümden uzaklaştırabilirsiniz. Bu işlemi kaş boyalarıyla ve ya kaş farlarıyla birkaç ton koyulaştırabilirsiniz. Kaş boyamayı alışkanlık haline getirmekte fayda var. Kaşlarınız ne kadar düzgünse, o kadar sağlıklı gözükürsünüz. Eğer kaşlarınız normalse, direk diğer makyaj hilelerini uygulayabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nezaket dedi ki:

    Yüzü ince göstermek için allık nasıl kullanılır bilmek en önemlisi. Her şeyi muntazam yapsanız da eğer allık doğru sürülmediyse iyi bir sonuç ortaya çıkmaz. Bir de allık değil bronzer kullanmanızı öneririm.