2017 Yaz Makyaj Modası ve Trendleri

Her yıl birbirini takip eden muhteşem renkler ve ışıltılı makyajlar ile trend kuşağı göz alıyor. Özellikle kozmetik dünyasının her geçen gün kendini yenilemesi ve trend değişimine ayak uydurması 7’den 70’e tüm bayanların ilgisini çekmekte. Her mevsim faklı renk kolajları ve ahengiyle rujlardan pudralara, allıklardan farlara kadar en beğenilen markalar birbiriyle yarışıyor.

Sezonu takip etmek, dönemin trendini yakalamak ise artık çok daha kolay. 2017 yaz makyaj modası tüm renkleri içinde barındıran muhteşem bir havayla geliyor. Trend olan tüm makyaj modelleri, renkleri ise uygulamaya bir o kadar yakın.

2017 Makyaj Modasına Dair Neler Bekleniyor?

2017 yaz makyaj modasına damga vurması beklenen temel renkler kırmızı ve kızıl üzerine oturtulmuş durumda. Tüm yaz boyunca göze derinlik kazandıran, bakışlara ışıltı veren kahverengi, kızıl, kiremit tonlu farlar reyonlarda yerini almaya başladı. Göz makyajının olmazsa olmazı farlarda ılık ve samimi renkler hâkimiyet kurarken 2017 yaz makyaj modası kızıl ruj ile iddialı bir sayfa açıyor. Son dönemlerde pastel tonların ağır bastığı ruj renklerinde yeni trend koyu ve baskın rujlar. Kahverengi ve ışıltı ile büyültülen gözler, dudakların baskınlığı ile yaza daha iddialı ve daha tutkulu girmeyi sağlıyor.

Smokey makyajı olarak adlandırılan yeni trend, 60’lı yıllardan esinlenilerek düzenlenmiş gibi görünüyor. Renklerin en yoğun hissedildiği dönemlerden biri olan 60’lar cezbedici tarzıyla gündemde kalmayı sürdürüyor.

2017 Makyaj Modellerinde Püf Noktalar

2017 yaz makyaj modellerinde dikkat çeken püf noktalardan ilki ruj ve allık birlikteliği. Çoğu zaman abartılı olduğu gerekçesiyle birlikte kullanılamayan ikili yaz mevsimine damgasını vuracak gibi görünüyor. Üstelik en iddialı ruj renkleri en iddialı allıklar ile göz alıyor. 2017 yaz makyajında allık renkleri arasında bronz kendinden sıkça söz ettiriyor. Bordo ve koyu kahverengi ruj ile gösterişli bir trend yakalayan bronz allık 2017’nin gözde tonu. Her mevsim başlangıcında belli tonlarla değişime uğrayan rujlar 2017 yaz makyaj modellerinin başrolünü almış durumda. Koyu kalem ve koyu tonlarla, mat rujlar bu yıl pek çok kadın için vazgeçilmez olacak.

Uzun süredir kullanımda olan kontürlerin yerini allıklara bırakması makyaj çantanızın hafiflemesine yüzünüzün daha doğal ve sakin görünmesine yardımcı olacak. Bunun yanında 2017 yaz makyaj modellerine göz attığınızda açık tenli ya da koyu tenli fark etmeksizin rahatça her rengi kullanabileceğinizi göreceksiniz.

 2017 Yaz Makyajı Detayları

2017 yaz makyajı; allık, ruj ve göz üzerine dağılırken aynı zamanda dağınık ve kalın kaş trendine devam ediyor. İncecik ve düzenli kaşların aksine kalın ve dağınık bırakılmış kaşlarla bayanların doğal görüntüsü, iddialı göz makyajıyla buluşuyor. 2017 yaz makyajı bayanların yaz renklerine adapte olup bakışlarında ve yüzlerinde derin mana oluşturan renklerden oluşuyor. Kaş kalemleri, farları ve kalıcı dövmeleri yerine hafifçe kaş tarağı ile taranmış sakin bırakılmış kaşlar detaylarla birleşiyor.

2017 yaz makyajının en büyük detayı ise göz kalemlerinde gizli. Uzun süre önce yerini eyeliner ve farlara bırakan göz kalemleri yeniden gözlerle buluşuyor. Üstelik yalnızca göz üstü değil iç ve kirpikler için de göz kalemleri tekrar gündemde. 2017 yaz makyajında dikkat çeken göz kalemi renkleri ise kahverengi, gri ve siyah. Özellikle siyahın yeniden trend olması gözlerin buğulu görüntüsüne kavuşacağı anlamına geliyor.

Benzer İçerik: 2017 Göz Makyajı Trendleri

2017 Yaz Makyajında Dudak Vurgusu

Uzun süredir eyeliner ve maskara hâkimiyeti olan kozmetik dünyasında 2017 yazı itibariyle yepyeni bir sayfa açılıyor. Özellikle koyu renklerden hoşlanan bayanlar için bu yıl tam anlamıyla renk şöleni. Koyu ruj modasının yeniden ortaya çıkacağı yaz aylarında pembe, kahverengi, kiremit başta olmak üzere renkler üzerine yapılan vurgu dikkat çekiyor. Kapatıcıların yoğun olarak azaldığı, kaşların ve gözlerin doğal bırakıldığı bu süreçte dudaklarınızla gülüşlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dudak Dolgunlaştıran Kür Tarifleri

2017 Yazında Yüz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

2017 yılının yaz aylarında dikkat çeken en önemli nokta sadelik ve asaletin bir arada bulunduğu. Makyajda bayanların yalnızca tek noktaya vurgu yaptığı yeni trendler ile doğallığınızı korumayı başaracaksınız.

Yaz makyaj modellerinde en önemli nokta ise yüz makyajının hafifletilmiş olması. Yüze üst üste sürülen fondöten, pudra, kontür ve allık trendi yerini yalnızca aydınlatıcı ve allığa bırakıyor. Tüm yüzünüze ışıltı katacak aynı zamanda allıkla renk kazandıracaksınız. Sonrasında yüzünüzün istediğiniz ışıltıyı kazandığını görebilirsiniz. Kapatıcı özelliği taşıyan pek çok aydınlatıcı, 2017 yazında makyaj çantanızdan eksik olmayacak. Üstelik bu yeni trendle yüzünüzün sıcakta daha rahat nefes aldığını göreceksiniz.

2017 Yaz Makyajıyla Canlanmak Mümkün

2017 yılının makyaj trendleri arasında çiçek renklerinin hâkimiyeti dikkat çekiyor. Her ne kadar göz kapakları soft renklere yönelse de yaz makyajının merkezinde dudaklarda yer alan koyu renk ve canlı ışıltı yatıyor. Ciltte parlaklık ve aydınlığın trend olduğu 2017 yazı aynı zamanda çiçek renklerinin karmaşasını da taşıyor. Mor, sarı, yeşil ve pembe de makyaj detaylarında ufak dokunuşlarla kullanılıyor.

Pek çok pastel renk yerine patlayan renklerin trend olduğu yaz makyajında, esas olan makyajın bütünlüğü gibi görünüyor.

2017 Yaz Gecelerinin Makyajı Nasıl Olmalı?

2017 yaz makyajında dikkat çeken temel nokta gözlerdeki siliklik, dudaklardaki renk patlamalarıdır. Gece makyajları ise gözlerin anlam kazandığı, derinlik içeren detaylar barındırıyor. Gece makyajınızda eyeliner yerine göz kalemine yoğunlaşarak hem iç hem dış çerçeve çizmeye hazır olun. Yaz gecelerinin makyaj trendi, siyah göz kalemi ile çerçevelenmiş gözler ve koyu mat rujlardır. 2017 makyajında gece rujları bordo, kahverengi ve mor üzerine yoğunlaşırken göz kalemleri gri, siyah ve kahverengi renklerini içeriyor.

Göz kaleminin hiç kullanılmadığı kadar çok kullanılacağı 2017 yazında gözler çok daha iddialı ve güçlü görünecek. Siyah göz kalemi ve koyu rujlar ile güçlü ve karakteristik bir yüz ortaya çıkacak.

2017 Yaz Makyajında Sağlıklı Görünüm Trendi

2017 yılı cildine ve kendine iyi bakan bayanların yılı olacak. 2017 yazında makyajda özellikle yüz detaylarının olabildiğince azaldığı dikkat çekmekte. Kontürden fondötene kadar hemen her ürünün kalktığı, cildin ışıltı ve allıkla çok daha sağlıklı, göründüğü bir trend ortaya çıkıyor. Yaz doğallığı ve dinçliği denildiğinde akla ilk gelen kozmetik ürünü ise allık oluyor. Bronz allıkların yanında şeftali tonlarının da ağır basacağı bu süreçte makyajın kişiyi enerjik göstermesi amaç ediniliyor.

2017 Makyajı Sahil Esintisi Bulundurmalı

2017 yazında makyajla ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta sahil makyajının rövaşta olacağı. Sahil makyajında dikkat çeken ise dağınıklık. Saçların ve kaşların dağınık bırakılmasıyla dikkat çeken makyaj aynı zamanda ruj ve allıkla bütünlük gösteriyor. Sakin ve dingin bir görünüm kazandıran sahil makyajı, gün içinde iş yerlerine dahi girecek gibi görünüyor. Yeni trendlere göz atıldığında rahat ve kullanımı kolay makyaj detayları 2017 makyaj modellerine şekil veriyor.

2017 Yaz Makyajınızı Nostalji ile Süsleyin

2017 yılının makyaj detaylarına hâkim olduktan sonra renkler ve kullanımlarını saç, tırnak, aksesuar ile süslemek gerekiyor. Yeni trendler arasında ise eskiye dönüş oldukça ilgi çekici. Islak ve dağınık saçların yanında göz makyajıyla bütünleşen bandajlar, kasketler cezbedici görünüyor. Üstelik bu yıla damgasını vuracak pembe, mavi, sarı ve yeşil ojeler geri dönüyor.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2017 Yaz Makyaj Modası ve Trendleri için yorumda bulun

    2017 Yaz Makyaj Modası ve Trendleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2017 Yaz Makyaj Modası ve Trendleri için ilk yorumu yapabilirsin.